Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Pik Lenina - jak ugryżć siedmiotysięcznik

Data wydarzenia: 2019-07-11 , godz. 19:00 Kategoria: Slajdy (siedziba)
Zapraszamy na prelekcję, na której posłuchamy o planowaniu wyprawy, o egzotycznym Kirgistanie (kto był choć raz w jakimś postsowieckim kraju Azji, ten wie o czym mowa), o warunkach panujących na górze i współpracy.

Góry to moja pasja, miłość, ucieczka i niesamowici ludzie. Dlatego też nieuchronnym było moje stopniowe spotkanie się na krętych szlakach mojego górskiego życia z ludźmi gór i coraz to wyższymi górami (...) Rok 2011 był dla mnie w pewien sposób przełomowy, a dokładnie wyjazd na zimowy biwak organizowany przez miesięcznik górski NPM. Atmosfera i klimat, który stworzyli organizatorzy jak i uczestnicy, czyli po prostu ludzie zakochani w górach sprawił, że zapragnąłem czegoś więcej... chciałem iść wyżej, dalej, poczuć choć odrobinę smaku tego o czym mówiła Pani Anna Czerwińska i Zbyszek Bąk (goście specjalni biwaku) (...) i tak się zaczęło…
 
lenin2

Latem 2018 r. Andrzej Myrta razem z kolegami z KW Jastrzębie Zdrój zorganizowali wyprawę na swój pierwszy siedmiotysięcznik, Pik Lenina, wyjątkową górę w Pamirze - najpiękniejszych górach świata. 

Na szczyt Andrzej wszedł samotnie 8. sierpnia, po tym, jak z przyczyn obiektywnych zespół rozdzielił się w C2. Od tamtej pory Andrzej działał sam, korzystając z pomocy spotykanych ludzi.

Więcej szczegółów jak i rezerwację miejsc dokonacie przez nasz klubowy sklepik.

Spotykamy się 11 lipca o 19:00 w siedzibie klubu, ul. Noakowskiego 10/18.

Zapraszamy!

Patron medialny:

Akademickie Radio Kampus 97,1 FM

Kampus_logo_pasek_czarne

Dodano: 2019-06-29 (Cinek)

Dyskusja o tym artykule liczy 4 posty. Zobacz ją na forum.