Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zmarł Andrzej Sobolewski

2021-01-20
Autor: Cinek
Dziś rano dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci jednego z naszych nestorów, wielkiego alpinisty i wspaniałego kolegi - Andrzeja Sobolewskiego.

Andrzej był wyśmienitym taternikiem, ale także jednym z najlepszych polskich specjalistów od gór Kaukazu. Jego przejścia wyznaczyły górną poprzeczkę trudności na wiele lat do przodu. Jego Kalendarium polskich wypraw i zgrupowań wysokogórskich w Kaukazie 1935 - 2007 stało się inspiracją dla wielu z nas. Był też uczestnikiem wypraw himalajskich, choćby tej sławnej na Kangbachen w masywie Kangczendzongi oraz zakończonej zdobyciem dwóch dziewiczych wierzchołków, wyprawy na Kangczendzongę Południową i Środkową.

Andrzej był aktywnym członkiem koła seniorów KW Warszawa i niezawodnym uczestnikiem wszelkich klubowych spotkań. Był też członkiem zarządu Fundacji Kukuczki, a przez wiele lat także skarbnikiem PZA.

Jego brak będziemy mocno odczuwać.

Bliskim Andrzeja składamy serdeczne wyrazy współczucia.
 
Informacje o pogrzebie:

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 05.02.2021 r., o godz. 12:15 w Kościele pw. Św. Jozafata.

Po Mszy Św. nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz Powązki Wojskowe do grobu rodzinnego. Kondukt pogrzebowy wyruszy od Bramy Głównej o godz. 13:00.

Więcej informacji tutaj.
Dyskusja o tym artykule liczy już 9 postów. Zobacz ją na forum.