Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Złote "jaja" przyznane...

2016-01-04
Autor: siekiera
Kapituła Złotego Jaja w składzie: Andrzej Machnik (Kanclerz), Tadeusz Hudowski, Tomasz Klimczak, Izabella Lubańska, Andrzej Marcisz i Paweł Strzelecki przyznała za rok 2015 następujące jaja:

I. Jaja Złote:
  1. Wiceprezes PZA - "DR" Miłosz Jodłowski za bezinteresowne dostarczanie TPN-owi wyczerpujących materiałów na temat wybitnie niszczącego wpływu działalności taternickiej na środowisko i pomysłów na jej ograniczanie.
  2. Dla przedstawicieli śmietanki polskiego przewodnictwa i taternictwa zimowego w osobach Macieja Ciesielskiego i Jakuba Radziejowskiego za błyskotliwe przejście pn. ściany Jaworowego Szczytu zakończone telefonem do jednego z kolegów z pytaniem, jak tu w ogóle zejść z tego, nota bene, łatwo dostępnego szczytu.
II. Jaja Srebrne:
  1. Kol. Bodzio Kowalski za to, że będąc członkiem Zarządu PZA sam sobie zlecił i sam sobie zapłacił za wykonanie skądinąd wybitnego dzieła o standardach dla Komisji Szkolenia.
  2. Kol. Janusz Gołąb, Michał Król i Marcin Tomaszewski za wypracowany podczas wyprawy na pd. ścianę Annapurny IV nowy sposób łozowania, a mianowicie łozowania na NIEWYTŁUMACZALNE ZAGROŻENIA.
  3. Kol. Paweł "Tatanka" Bździel i Czarek Modrzejewski za dokonanie II polskiego przejścia drogi "Free Rider" na El Capitanie zamiast w górę, to dwukrotnie w dół zjazdami.
  4. Kol. Janusz Ryszewksi i Tomasz Urbański za błyskotliwe przejście pn. ściany Mattenhornu drogą Schmidtów w czasie 40 godz. non stop w warunkach, które umożliwiły mijającemu ich soliście pokonanie ściany w 2,5 godziny.
III. Jaja Brązowe:
  1. Kol. Adam Bielecki i Jacek Czech za to, że w nazwie swojej wyprawy "Nanga Parbat Revolution" nie wyjaśnili, czy chodzi o rewolucję wspinaczkową czy też islamską.
  2. Kol. Dawid Maciaszek, który po przybyciu ze światoburczymi planami w Tatry złamał sobie nogę zaraz po wyjściu z busa na Palenicy Białczańskiej.
IV. Jaja Specjalne:
  1. Czerwone jajo z sierpem i młotem: nasz nowy kolega Denis Urubko za próbę unieważnienia aż sześciu polskich pierwszych wejść zimowych na szczyty ośmiotysięczne zaraz po uzyskaniu polskiego obywatelstwa.
  2. Śmierdzące jajo przeterminowane (zbuk): kol. Krzysztof Wielicki za wygłoszenie w filmie "Jurek" sentencji, że gdyby stworzyć zespół wspinaczkowy złożony z dwóch Kurtyków, to na nic by nie weszli.
Wszystkim nagrodzonym serdczne gratulujemy!