Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Złote Jaja za rok 2018

2019-01-02
Autor: Cinek
Kapituła Złotego Jaja w składzie:
  • Andrzej Machnik (Kanclerz)
  • Sławomir Bogusławski
  • Izabella Lubańska
  • Marlena Model
  • Katarzyna Pokrop
  • Iwona Skłodowska
  • i Paweł Włodarczyk
przyznała za rok 2018 następujące jaja:

Złote Jajo I:
Zimowa wyprawa na K2 za łozowanie na brak okien pogodowych w długoterminowych prognozach pogody i danie dupy (ciała) na trzy tygodnie przed czasem.

Złote Jajo II:
Kierownik sportowy zimowej wyprawy na K2 i autor twierdzenia, że himalaizm zimowy pozbawiony jest wartości sportowych kol. Janusz Gołąb, za wiekopomne odkrycia dokonane w trakcie tej wyprawy a to, że zima jest tam jednak trudniejsza od lata, bo jest w niej więcej lodu oraz że na wyprawach się chudnie.

Złote Jajo III:
Wieszcz zimowej wyprawy na K2 kol. Rafał Fronia za robienie konkurencji Mickiewiczowi i Słowackiemu.

Złote Jajo Retro:
Kol. Krzysztof Wielicki za wyhodowanie dla polskich „lodowych wojowników” rosyjskiej konkurencji. Wyjaśnienie: kierownikiem rosyjsko – „kazachsko” – „kirgiskiej” wyprawy, która ma próbować tej zimy wejść na K2 jest Wasilij Piwcow – jeden z członków ekipy z krajów byłego Sojuza, których kol. Wielicki zaprosił do udziału w swojej zimowej wyprawie na K2 zimą 2002/2003.

Srebrne Jajo I:
Kol. Denis Urubko, który stwierdził, że jak wspina się z Adamem Bieleckim, to są jak dwie ręce jednego ciała, ale nie wyjaśnił, który z nich jest ręką lewą, a który prawą.

Srebrne Jajo II:
Voytek Kurtyka za długoletnią i uporczywą walkę o wolność za pomocą przejeżdżania samochodem linii ciągłej na szosie.

Jajo z gwintem I:
Kol. Janusz Gołąb za stwierdzenie, że Denis Urubko nie przywykł do wykonywania poleceń i rozkazów dlatego, że jest byłym żołnierzem.

Kanclerskie Jajo z gwintem:
W tym miejscu chcieliśmy przeprosić Janusza Gołębia za wcześniejsze bezrefleksyjne opublikowanie treści "kanclerskiego jaja z gwintem". Nie było naszym zamiarem przyłączanie się do naśmiewania z nieszczęścia, jakie spotkało Janusza i nie podzielamy tym samym zdania "Kanclerza Kapituły", który wykazał się wyjątkowym brakiem empatii. (Zarząd KWW)

Jajo z gwintem II:
Kol. Leszek Cichy za propozycję zorganizowania przed przyszłoroczną zimową wyprawą na K2 integracyjnego trekkingu na Grenlandię. Zdaniem Kapituły do zintegrowania ekipy znacznie lepiej przyczyniłaby się połączona z dawaniem w szyję tygodniowa impreza w pięciogwiazdkowym hotelu zaopatrzonym w windy i bez schodów, na których „lodowi wojownicy” mogliby zrobić sobie krzywdę.

Niewyraźne Jajo z gwintem z liśćmi dębowymi, mieczami i brylantami:
Dla Kapituły Złotego Jaja anno domini 2018 za to, że nie zdołała się ukryć przed kanclerską łapanką.

Uwaga: Jajo Kanclerskie przyznał sam Kanclerz bez uzgadniania z resztą Kapituły.