Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zdobywaj niezdobyte - Ghujerab Mountains

Data wydarzenia: 2020-01-16 , godz. 17:00 Kategoria: Inne
SKT zaprasza na prelekcję, 16 stycznia o 17:00 na ulicę Senatorską 11 (Oddziale PTTK Marymont).


Będzie to opowieść o trzech wyprawach (w latach 2016, 2017, 2019) w góry Ghujerab Mountains w Karakorum w północnym Pakistanie, o dolinie i wiosce Shimshal, dziewiczych szczytach i wspaniałych ludziach zamieszkujących ten rzadko odwiedzany region świata.

Opowiem jak mając ograniczony czas i fundusze, można zdobywać niezdobyte góry - choć takich ponoć już nie ma. O spełnianiu marzeń i Fundacji Zdobywaj Niezdobyte (zdobywajniezdobyte.org). O terenach, które wciąż czekają na odkrycie. Jak mawiał Heraklit z Efezu „Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”.

Shimshal – dolina i miejscowość leżąca we wschodniej odnodze doliny Hunzy, w Karakorum, w północnym Pakistanie, przy granicy z Chinami. Dolina Shimshal oddziela pasmo Hispar Mustagh od południowego pasma Ghujerab Mountains. Od zachodu dolinę zamyka przełęcz Shimshal (4735 m) z górami Wesm Mountains. Otoczenie doliny stanowią szczyty 6000 i 7000 tysięczne, wiele bez pierwszych wejść. Jest to wymarzony rejon dla małych, niskobudżetowych ekspedycji.

Źródło.
Dodano: 2020-01-15 (Cinek)