Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyższa szkoła drytoolingu

2023-10-17
Autor: Cinek
W dniach 20-22.10.2023 w naszym Klubie odbędzie się Warszawskie Święto Drytoolu! Odwiedzą nas Olga Kosek i Aleksander Huszczo, aby przeprowadzić serię wykładów, a następnie przełożyć teorię na praktykę podczas warsztatów DT.

Ola i Alek od dawna, z dużymi sukcesami, reprezentują Polskę na Lodowym Pucharze Europy i Świata wielokrotnie dostając się do finałów w swoich kategoriach i zgarniając medale w poszczególnych imprezach Pucharów oraz w klasyfikacji generalnej. W przededniu kolejnego sezonu pucharowego będą nas szkolić ze wspinania po technicznych, zawodniczych drogach i instruować jak przygotować się do zawodów oraz jak optymalnie funkcjonować w dniu samych zawodów. Mniej zaawansowani wspinacze będą mieli okazje poznać, zrozumieć i przećwiczyć specyfikę sportowego drytoolingu i sprawdzić, czy taki kierunek rozwoju wspinaczkowej kariery im odpowiada.
 

Wykłady

Weekend rozpocznie otwarty dla wszystkich zainteresowanych, oraz obowiązkowy dla uczestników warsztatów wykład.

Startujemy o 18:00 na warszawskim Cruxie (https://www.crux.boulder.pl/).
 
  • Wykład Oli (ok. 1,5 godziny):
    - Przygotowanie do zawodów: przed, w trakcie i po. Jak trenować, co trenować, jak zorganizować dzień zawodów, co po?
  • Wykład Alka (ok. 1,5 godziny):
    - Planowanie i programowanie treningu wspinacza. Jak połączyć wspinanie i trening uzupełniające w jednej jednostce. Jaki dzień, tydzień i cykl treningowy.
Po wykładach obojga prelegentów będzie okazja do porozmawiania o planach i celach na nadchodzący sezon, przy dobrej muzyce i jeszcze lepszym napoju!
 

Warsztaty

Warsztaty przeprowadzone będą w zamkniętych grupach w tajnej drytoolowni na Mariensztacie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Cena warsztatów – 210 zł.

Plan warsztatów:
3 godziny zajęć praktycznych, w tym ok. 2 godziny wspinania (z nastawieniem przede wszystkim na technikę związaną ze wspinaniem zawodniczym) i 1 godzina przeznaczona na rzeczy około wspinaczkowe: rozgrzewka, ćwiczenia uzupełniające, oraz co robić, jak trzeba wyjechać i nie ma drytoolowni.

Sobota, warsztaty w piwnicy DT:
  • Grupa 1 zaawansowana (10:00-13:00) – brak miejsc
  • Grupa 2 zaawansowana (15:00-18:00) – brak miejsc
Niedziela, warsztaty w piwnicy DT:
  • Grupa 3 średniozaawansowana (10:00-13:00) – 3 wolne miejsca
  • Grupa 4 początkująca (14:00-17:00) – 2 wolne miejsca

Po szczegóły dotyczące wydarzenia i zapisów zapraszamy do naszego klubowego kolegi Jaśka Dryszla (e-mail: [email protected]).
Dyskusja o tym artykule liczy 4 posty. Zobacz ją na forum.