Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wspinaczkowy Triatlon i Wigilia Agamy 2022

2022-12-28
Autor: Cinek
Na ścianie Szkoły Alpinizmu „W Pionie 18 grudnia zgodnie z agamową tradycją odbyła się nasza Wigilia, na której zjawili się niemal wszyscy klubowicze, trenerzy, rodzice, a także liczne grono „absolwentówAgamy i przyjaciół Klubu.

Były smaczne ciasta i inne przekąski, pierniczki agamki, cukierki, czekoladki i inne smakołyki. Niektóre Agamowicze upiekli samodzielnie.

Jak co roku rozegraliśmy wigilijne zawody. W tym roku odbyły się wszystkie możliwe konkurencje. Zawodników podzieliliśmy na 6 grup — 3 grupy chłopaków i 3 grupy dziewcząt w zależności od wieku. Utytułowani, wieloletni zawodnicy startowali z początkującymi zawodnikami, więc regulamin zawodów był nieco odmienny od standardu w celu wyrównania szans.

Dla każdego trenerzy wybierali drogę zgodną z możliwościami i preferencjami zawodnika. Drugą drogę każdy wybierał sobie sam. Powinna być jak najtrudniejsza, co dawało więcej punktów, ale żeby je otrzymać, trzeba było zrobić ją do samego końca.

Wyniki zawodów przerosły wszelkie oczekiwania. Wspólnie zrobiliśmy prawie wszystkie drogi na całej ścianie W Pionieod IV do VI.4. Trudniejszych nie było.

Bouldery były przykręcone przez naszych trenerów Bartka i Kostka specjalnie na zawody, więc były łatwe i trudne, ciasne i wysięgowe, skoczne i statyczne, siłowe i techniczne. Wymagało to od routsetterów mnóstwo pracy, ale wyszło znakomicie! Najtrudniejszy boulder został pokonany tylko przez Antka Krzosa, ale dopiero po zawodach.

Czasówka również była nietypowa. Starsi startowali z zakrytymi oczami. Niezwykle uczące doświadczenie. Młodsi biegali bez zasłoniętych oczu, ale droga wcale nie należała do łatwych.

Każda grupa miała 1,5 godziny wspinania. Wszyscy zdążyli zrealizować wszystkie zadania. Przystąpiliśmy do ceremonii dekoracji zwycięzców — rozdania dyplomów, pucharów i medali. Medale były nietypowe, a mianowicie z piernika (rozpierniczeni.pl). W 100% ekologiczne.

Dzięki naszym wspaniałym i wyjątkowo hojnym sponsorom nagrody były wyjątkowo cenne i było ich wyjątkowo dużo. Każdy uczestnik dostał nagrodę, co nie zdarza się na żadnych innych zawodach.

KW Warszawa, Polarsport, RedPoint, Restday, ProRock Climbing, 8CPLUS, Volt, Obiekto, W Górę i Makak zafundowali bardzo cenne nagrody, dla wszystkich. Piękne i bardzo smaczne medale zapewnili nam Rozpierniczeni.

Wszystkim ogromnie dziękujemy. Bez Waszego wsparcia motywacja i tym samym wyniki byłyby o wiele gorsze!

grafika