Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Weekendowy kurs „Wspinanie w rysach”

2024-05-31
Autor: Cinek
Drodzy! Zapraszamy na kurs wspinania w rysach organizowany przez KW Warszawa!

Wspinaczka w rysach zyskuje na świecie coraz większą popularność, ale w Polsce wciąż jest to umiejętność stosunkowo rzadka u wspinaczy. Skały występujące u nas w kraju nie ułatwiają — często wewnątrz rys występują chwyty/krawądki, które są bezbłędnie namierzane przez czujne opuszki prowadzącego, przez co dłoń nie jest tak naprawdę klinowana.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podnieść swoje wspinaczkowe umiejętności — na pewno przełoży się to na trudności pokonywanych dróg, a być może pozwoli odkryć nowe rejony wspinaczkowe!

Program

 • Wspinaczka w rysach na dłonie — poprawne klinowanie, asekuracja, sprawne poruszanie się.
 • Wspinaczka w przerysach (offwidth) — cała gama klinów stosowanych w przerysach, asekuracja, poprawna sekwencja ruchu ciała.
 • Wspinaczka w kominach różnej szerokości.
Obawiasz się, że nie dasz rady? Rysy w połączeniu z wizją wyjścia nad wpinkę przyprawiają Cię o dreszcze? Niepotrzebnie! Większość kursu odbędzie się „na wędkę”. Skupimy się na szlifowaniu warsztatu: poprawnym i wydajnym poruszaniu się we wklęsłych formacjach. 

Miejsce

Góry Sokole, czyli popularne Sokoliki, oraz pobliskie Rudawy Janowickie przez wielu uważane są za najładniejszy rejon wspinaczkowy w Polsce. Granitowe skały obfitują w górskie formacje (rysy, zacięcia, kominy) oraz tarciowe płyty, co świetnie przygotowuje do wspinania w Tatrach i Alpach. 

Terminy

Kurs zostanie przeprowadzony w czterech weekendowych edycjach: sobota i niedziela. Kolejne, identyczne edycje, odbędą się odpowiednio: 
 • 8 - 9 czerwca 2024,
 • 15 - 16 czerwca 2024,
 • 6 - 7 lipca 2024,
 • 13 - 14 lipca 2024.

Grupa

Na każdej z edycji grupa będzie kameralna — maksymalnie 4 osoby. Ma to na celu zagwarantowanie jakości i praktycznego charakteru kursu.

Koszt

Dla aktywnych członków Klubu 600 zł (cena regularna 700 zł).

Dane do przelewu:
Klub Wysokogórski Warszawa
Nr konta: 93 1090 1694 0000 0001 1506 5805
Tytuł: w tytule przelewu proszę podać datę kursu oraz nazwisko uczestnika.

Zasady uczestnictwa

 1. Aktywne członkostwo w Klubie — opłacona składka na 2024 rok. 
 2. Zgłoszenie poprzez formularz do zapisów. Obowiązuje kolejność zgłoszeń poparta przelewem całej, bezzwrotnej kwoty za kurs. UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w grupach, zanim zrobisz przelew, poczekaj na potwierdzenie miejsca przez organizatora.
 3. W przypadku rezygnacji, osoba rezygnująca bierze na siebie ciężar znalezienia zastępstwa. To jedyna forma odzyskania poniesionej opłaty.
 4. Będziemy dążyć do wypełnienia edycji w pełni - 4 osoby.

Prowadzący

instruktor_wizytówka
Mikołaj Winiarski, instruktor wspinaczki skalnej PZA.

Wspina się, odkąd pamięta — pierwotnie po drzewach, trzepakach i murkach, a od 2004 roku w skałach. W 2009 roku miał swój pierwszy sezon tatrzański. Specjalizuję się we wspinaniu rysowym, piaskowcowym i hakowym/big-wallowym. Lubi trady i baldy. Od 2017 roku szkoli jako instruktor wspinaczki skalnej PZA.

Masz jeszcze jakieś pytania? Dzwoń/pisz do Doroty: tel. 508-898-843