Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Siekierezada

Góry / skały Tatry
Dolina / rejon Dolina Rybiego Potoku
Szczyt / formacja Turnia Zwornikowa
Nazwa drogi Siekierezada
Wycena 5

#1Autor schematu: Artur Paszczak
fit

Autor fototopo: Artur Paszczak
Fotografia: /rys. - M.Szelerewicz, w przewodniku Wł. Cywińskiego t.8
fit

OPIS Nowa droga klubowa z lutego 2007. Za: A/ZERO nr 13 (1/2007) s. 72. Omówienie tamże, s. 72-75, fot. z akcji s. 54. Podkład to ilustracja z przewodnika WC t. 8. Przyjemne wspinanie w terenie mikstowym, bywa, że fajnym lodzie. Trzeci wyciąg prowadzi nieewidentnym terenem - najpierw do pierwszej rampy, z niej do drugiej, większej, którą dalej w lewo.

DODATKOWE INFORMACJE Na pierwotnej ilustracji (podkładzie) brakuje wytrawersowania z Liliowej Kazalnicy w prawo na trawnik Liliowe (poziomo w prawo nieznacznie w dół, na rysunku 8-10 mm poniżej nru 116 widocznego na filarze w linii spadku szczytu). Trudności I-II, znane w zejściu co najmniej od lata 1986. W połowie trawersu znajduje się blok z petlą z jeszcze dawniejszych wycofów z filara (zjazd ok. 20-25 m). Wariant opisano w WC tom 8, droga 116 E, w zejściu (ale tylko ze zjazdem) i w wejściu (z 1996 r.). 
Ponadto droga 115 nie ma zaznaczonej dolnej części, zaś w górze ma odcinek odchylający się bardziej w lewo - formacją (załupą) równoległą i nieco większą od załupy, którą biegnie "Siekierezada". [GG]

Autor topo: Gosia

Powiązane przejścia

Data Zespół