Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Relacja z Pucharu Regionalnego w konkurencji „prowadzenie” w Łodzi

2019-11-24
Autor: Cinek
KW Agama najlepsza w Pucharze Regionalnym w Łodzi - zdobyliśmy 7 medali.
 
1
2
8

2 listopada 2019 roku w Łodzi, w Centrum Wspinaczkowym „Fiord” odbyła się edycja Pucharu Regionalnego w konkurencji „prowadzenie”. Piękne drogi, niesamowita ścianka i wzorowa organizacja zapewniły wspaniałą zabawę. Agama wystąpiła w bardzo licznym składzie. Było nas aż 14 osób.

Miło było popatrzeć jak Agama zdobywa medale i jak dzieciaki cudownie się wspinają. Nasza sekcja jest najlepsza pod każdym względem: sportowym i towarzyskim. Wszyscy kibicowali sobie nawzajem, podpowiadali debiutantom, wspólnie oglądali drogi i znajdowali patenty.

Dla siedmiu osób te zawody były sportowym debiutem. I to jak udanym! Wszyscy znakomicie poradzili sobie z bardzo długimi drogami na nowej ścianie.

W kategorii "dzieci młodsze" od 7 do 9 lat wystartowało trzech zawodników KW Agama. Moris Cholewa zajął drugie miejsce. Tuż pod topem po przepięknym pokonaniu prawie całej drogi, nie mógł sięgnąć do chwytu. Zabrakło mu kilku milimetrów wzrostu. Mieszko Gawałkiewicz i Norman Muller pierwszy raz startowali w zawodach. Czwarte miejsce zajął Mieszko a Norman szóste. Chłopaki z łatwością weszli do finału, a w finale również poradzili sobie znakomicie.
 
4

Kategorię "dzieci" reprezentowali: Mela Jasińska, Marcel Cholewa i Antek Kalinowski, nasi najbardziej utytułowani zawodnicy, którzy bez problemów zrobili wszystkie drogi eliminacyjne. Wraz z nimi wystartował debiutant - Antek Niedzicki, który nigdy jeszcze nie wspinał się tak dobrze i walecznie. Zrobił do końca pierwszą drogę eliminacyjną, a na dwóch pozostałych doszedł do połowy.
 
5
6

Mela, Marcel i Antek wystartowali w finale. Cała trójka wspinała się przepięknie! Mela wywalczyła 3 miejsce pokonując znacznie wyższe i starsze zawodniczki. To był świetny, doskonały technicznie start. W grupie chłopców o wyniku finałów zadecydował czas, gdyż kilku zawodników ukończyło drogę. Chłopcy szli przepięknie, płynnie, zdecydowanie, każdy ruch był przemyślany i zaplanowany. Najszybszy był Marcel i zdobył kolejny złoty medal. Antek Kalinowski był trochę wolniejszy co w starszych kategoriach wiekowych nie miało by znaczenia, bo odbył by się super finał. Ostatecznie zdobył brązowy medal.
W kategorii "młodzików" wystartowało dwóch debiutantów - Tomek Niedzicki i Darek Kaczorowski i obydwaj na swoich pierwszych zawodach weszli do finału. Darek ukończył bezbłędnie obie drogi eliminacyjne i trochę niefortunnie na drodze finałowej ześlizgnęła mu się noga. Zdobył pomimo tego 3 miejsce i pierwszy medal na zawodach wspinaczkowych. Tomek również wspinał się rewelacyjnie. Zabrakło mu trochę odwagi na finałowej drodze, którą trzeba było iść z dołem. Wywalczył doskonałe 5 miejsce.

Najstarsza kategoria - "juniorzy młodsi" byli reprezentowani przez jedną zawodniczkę i czterech zawodników z KW Agamy. Marysia z łatwością pokonała wszystkie drogi eliminacyjne i drogę finałową. Szła bezbłędnie i jak zwykle prześlicznie zdobywając złoty medal.
 
7

Chłopcy wystąpili w większej grupie i musieli zmierzyć się z bardzo dobrymi zawodnikami. Marcin Siemek wywalczył brąz, a Kuba Lewandowski zajął 4 miejsce tuż za podium. Obydwaj szli bardzo dobrze. Zabrakło trochę doświadczenia zawodniczego, ale widać było, że gdyby nie stres poszło by jeszcze lepiej.

Mateusz Sobota i Janek Walenta dopiero niedawno zaczęli swoją przygodę ze wspinaniem i ich start był wielką niespodzianką. Nikt nie spodziewał się, że pójdzie im tak dobrze. Ukończyli pierwszą drogę eliminacyjną i bardzo niewiele brakowało im, żeby dostać się do finału. Janek ostatecznie był 9, a Mateusz 10. W następnym sezonie niewątpliwie będą walczyć o medale!

Gratulacje dla wszystkich zawodników. Dziękuję całej ekipie i organizatorom z Fiorda za wspaniałe zawody.

Podsumowanie wyników:
  • Moris Cholewa - 2 miejsce,
  • Mela Jasińska - 3 miejsce,
  • Marcel Cholewa - 1 miejsce,
  • Antek Kalinowski - 3 miejsce,
  • Darek Kaczorowski - 3 miejsce,
  • Marysia Lipkovic - 1 miejsce,
  • Marcin Siemek - 3 miejsce.
Gosia Kusztelak