Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Obóz zimowy na Słowacji 2024

2023-11-21
Autor: Cinek
Obóz zimowy na Słowacji odbędzie się w terminie 17-24.02.2024 (7 nocy). Mamy zarezerwowane 20 miejsc dla osób samodzielnych: wspinaczy, turystów, skiturowców oraz dla uczestników kursu.

Naszą bazę wypadową będzie schronisko znajdujące się nad brzegiem Popradzkiego Stawu w malowniczej Dolinie Mięguszowieckiej. Samo schronisko ma wysoki standard, pozwalający dobrze wypocząć po wspinaniu (czy innej górskiej aktywności), np. saunę fińską czy beczkę saunową.

Samego wspinania jest pełno na każdym poziomie trudności o praktycznie każdej możliwej wystawie: Osterwa, Tępa, Kończysta, Smoczy Szczyt, Siarkan, Popradzkie Kopki, a dalej słynny Ganek i wiele więcej. Obóz jest świetną okazją, żeby wstawić się zarówno w przyjemne, łatwe drogi, jak i te trudniejsze.

W okolicy znajdują się również popularne szlaki turystyczne. Jeśli ktoś planuje wyjazdy w góry wysokie o ograniczonych trudnościach, to taki wyjazd może być świetna okazja do treningów i zdobycia doświadczenia.

Żeby wziąć udział w obozie, trzeba być członkiem KW Warszawa i mieć opłaconą składkę członkowską za 2024 rok. Decyduje kolejność zgłoszeń (z wyłączeniem kursantów) oraz dokonanie wpłaty za nocleg (i wyżywienie) na konto Klubu.
 

Zapisy na obóz tutaj


Przypominamy również o obowiązkowym posiadaniu ABC lawinowego, ubezpieczeniu OC i NNW, oraz karty EKUZ.

Informacje o kursie brak miejsc.

Opłaty za nocleg i wyżywienie


W zależności od wybranego wariantu:
  • 147 EUR — 21 EUR za dzień (tylko nocleg),
  • 350 EUR — 50 EUR za dzień (nocleg + śniadanie + obiadokolacja).

Zaliczkę za wyjazd w wysokości 50% ceny (tj. 73,50 EUR lub 175 EUR) należy przelać do 12 grudnia włącznie.

Dane do przelewu:
Klub Wysokogórski Warszawa
ul. Hoża 86 / 410
00-682 Warszawa
Konto EURO: 78 1090 2590 0000 0001 4197 5747
Tytułem: imię i nazwisko — obóz na Słowacji 2024

Zaliczka jest bezzwrotna. Drugie 50% jest płatne do 31 stycznia i również jest bezzwrotne.
 

Wypożyczalnia

Osoby, które mają braki sprzętowe, a chcą wypożyczyć np. sprzęt lawinowy, albo dziaby lub raki, mogą skorzystać z oferty wypożyczalni należącej do naszych klubowych kolegów.

Szczegóły znajdziecie na ich stronie.
 

Nocleg

Nocleg mamy w schronisku Horský Hotel Popradské Pleso. Śpimy w wieloosobowych pokojach. Nie jest wymagany śpiwór. Schronisko oferuje pościel w cenie noclegu.
 

Dojazd, partnerzy wspinaczkowi i komunikacja w czasie obozu

Zapisani na obóz dostaną link prowadzący do arkusza ze zgłoszonymi osobami — będziecie mogli tam znaleźć klubowiczów szukających partnera, informacji o wolnych miejscach w samochodzie lub osób poszukujących wspólnego transportu.

Dla zgłoszonych osób powstanie również dedykowana grupa na Messengerze — ułatwi to komunikację tuż przed i w trakcie obozu.
 

Przewodniki, schematy i topo

Internet
Przewodniki papierowe
Klub posiada biblioteczkę a wśród nich przewodniki wspinaczkowe — listę posiadanych zasobów i zasad wypożyczania znajdziecie pod tym linkiem.
 

Kontakt

Pytania dotyczące obozu prosimy przesyłać na adres [email protected]
Dyskusja o tym artykule liczy 2 posty. Zobacz ją na forum.