Kolejne udane zawody naszych klubowiczów

2021-03-25
Autor: Cinek

Rewelacyjny start w Pucharze Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w prowadzeniu i na czas – 19-21 marca 2021.

3 złote i 1 brązowy medal, 7 występów w finałach! Oto wyniki naszych najlepszych zawodników.

161635626267
Marcel Cholewa - podwójny złoty medalista Pucharu Polski
Masza  PP gliwice 2021
Marysia Lipkowicz - złota medalistka Pucharu Polski

W piątek 19 marca w Gliwickiej Chwyciarni odbył się Puchar Polski na czas. Najszybszy w kategorii Młodzików był Marcel Cholewa, który wywalczył dla Agamy złoto! Antek Kalinowski zdobył brązowy medal. Biegł wspaniale, płynnie. Nasz trzeci ćwierćfinalista - Antek Rygiel również pobiegł bardzo dobrze, ale tym razem nie udało mu się stanąć na podium. Gdy patrzy się na naszych czasówkowiczów można odnieść wrażenie, że oni nie wspinają się tylko latają odbijając się czasami od chwytów.

Następnego dnia odbyły się zawody prowadzeniu w kategorii Młodzików i Juniorów Młodszych. Agama wystąpiła w wyjątkowo licznym składzie. Marcel Cholewa wygrał i zdobył kolejne złoto! To niesamowite, że jeden zawodnik jest najlepszy we wszystkich trzech konkurencjach i zdobywa złoto w boulderach, na czas i w prowadzeniu.

Antek Rygiel - PPJ 2021 Gliwice
Antek Rygiel
Marcel Cholewa, PPJ 2021 Gliwice
Marcel Cholewa
Antek Kalinowski- PPJ 2021 Gliwice
Antek Kalinowski

Po eliminacjach Antek Rygiel w Juniorach Młodszych i Antek Kalinowski w Młodzikach zajęli bardzo dobre 4 miejsca. W finałach drogi były bardzo trudne. Nasz najmłodszy finalista - Antek Kalinowski szedł świetnie. Startując z o rok starszymi kolegami jest troszkę niższy więc chwyt na którym zahaczył piętę okazał się być za daleko i niestety noga zjechała mu ze stopnia, zajął ostatecznie 6 miejsce. W kategorii Junior Młodszy Antkowi Ryglowi nie dopisało szczęście i finały zakończył na 8 pozycji. Antek Rygiel też jest w tym roku młodszym rocznikiem w swojej kategorii i ma wyjątkowo silnych przeciwników. Dla Antka to dobrze, bo ma kogo gonić i ma motywację do treningu. Mela Jasińska i Tadek Passowicz mieli szansę zawalczyć o finał. Tadek na ostatnich treningach wspinał się świetnie i jest w bardzo dobrej formie. Myślę, że nie dopisało im szczęście i na następnych zawodach pokażą na co ich stać.

Tomek Niedzicki, Nikodem Wodzyński, Antek Krzos i Filip Polsakiewicz startowali pierwszy raz w Pucharach Polski i jak na debiut poszło im całkiem nieźle. Antek Krzos po bardzo dobrym starcie zajął 13 miejsce wśród bardzo utytułowanych zawodników z wieloletnim doświadczeniem. Podobnie Filip Polsakiewicz, który również był 13. Zabrakło mu wytrzymałości bo ostatnio bardziej skupił się na boulderach.

Antek Krzos PPJ 2021 Gliwice
Antek Krzos
Tadek Passowicz, PPJ 2021 Gliwice
Tadek Passowicz

Najważniejsze, że zawody zadziałały na wszystkich bardzo motywująco. Wszyscy postanowili trenować jeszcze więcej, żeby na następnych zawodach wypaść jeszcze lepiej. Z takim prawdziwie sportowym nastawieniem na pewno wkrótce dogonią czołówkę.

W niedzielę startowali juniorzy i seniorzy. Wspinali się po tych samych drogach dzięki czemu można było porównać swój wynik z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Masza, nasza najlepsza juniorka nie tylko bez problemu wygrała w swojej kategorii, ale również była 2 w seniorach! Czekają ją teraz ciężkie przygotowania do Mistrzostw Europy w maju. Myślę, że będzie dobrze.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów. Podziękowania dla naszych sponsorów – Polarsport, KW Warszawa, Fundacja im. Jerzego Kukuczki, rodziców. Szczególnie dziękuję Tomkowi Niedzickiemu, który nie tylko startował, lecz został (tak jak na obozie w Sokołach) fotoreporterem Agamy, o czym przekonamy się niebawem.