Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kaukaz 2007 - Bezingi

2007-09-26
Autor: Cinek
Podrzucam nieco spóźnione info o tegorocznej działalności w Kaukazie Centralnym. Na artykuł trzeba będzie poczekać bo nie wiem jeszcze co bym chciał w nim napisać. Rzecz działa się na przełomie lipca i sierpnia w dolinie Bezingi. Pojechaliśmy tam w dwójkę tj. Paweł Karczmarczyk (kaczmar) i Tomek Tokarz.
Podczas czterotygodniowego pobytu w dolinie weszliśmy na 5 wierzchołków. Dwie pierwsze drogi, jak zawsze, aklimatyzacyjno-rozruchowe: Pik Brno 4100m płd granią 1B Pik Kursantów Zach-Wsch 3809m zach granią, trawers 2B Kolejne dwie wspinaczki to, w moim rozumieniu, drogi z wyższej półki: Ukiu 4346m płd żebrem, 4A Ural Wsch 4300m filarem płn ściany 5A
Wyjazd zamknęliśmy drogą, która w moim rozumieniu, uchodzi za esencję wpinaczek na Kaukazie. Może nawet był to dla mnie najtrudniejszy wspin do tej pory w tych górach (o ile warto wprowadzać taką hierarchie). Drugi szczyt Kaukazu: Dychtau Gł 5204m lewym filarem płd ściany 5A (W towarzystwie rosyjskiego kolegi A.Bukinicza) W ścianie spędziliśmy pięć dni organizując trzy biwaki w drodze do wierzchołka i jeden na zeiściowej, płn grani.
Poza tym, jak zwykle, dobra atmosfera, ciepłe przyjęcie i najlepsza szkoła... Kaczmar