Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Hanna Oficjalska

2021-09-08
Autor: Cinek
Hanka
Fot. z archiwum Hanny Oficjalskiej

2 marca 2021 roku, w wieku 74 lat, zmarła Hanna Oficjalska, absolwentka Wydziału Geologii UW. Do 1996 roku pracowała w Przedsiębiorstwie Hydrogeologicznym w Warszawie, a następnie w firmie SEGI-AT, działającej w obszarze ochrony środowiska, geologii i geofizyki. Zajmowała się regionalnymi opracowaniami hydrogeologicznymi oraz mapami hydrogeologicznymi. W dziedzinie tej była niekwestionowanym autorytetem. Działała aktywnie w Stowarzyszeniu Absolwentów Geologii, gdzie była animatorem wielu wyjazdów turystyczno-naukowo-historyczno-towarzyskich, oraz dorocznej Barbórki na wydziale.

Od 1971 roku należała do Polskiego Klubu Górskiego, od 2016 roku była jego sekretarzem. Brała udział w wielu turystycznych wyprawach PKG – w Góry Pontu w Turcji (1974), do Ladakhu w Himalajach (1977), góry Nilgiri w południowych Indiach (1979), a także, w późniejszych latach, do Meksyku i Gwatemali. W 2000 roku przeszła szlak na dno Kanionu Colorado z wyjściem na górę.

Brała czynny udział w życiu klubowym – wyjazdach w Tatry, spotkaniach w Nieporęcie, spotkaniach-prelekcjach w NINA czy Bibliotece na Starym Mieście. Zawsze była pełna energii, zapału i dobrego humoru. Podziwialiśmy Jej wiedzę geologiczną, inteligencję, pracowitość, wrażliwość i życzliwość. Dlatego tak trudno jest używać od teraz czasu przeszłego. Koronawirus dopadł Ją nagle i nie wiadomo gdzie. W połączeniu z innymi chorobami, na które cierpiała, choć im się nie poddawała, pokonał Hanię w ciągu kilkunastu dni.

Źródło informacji.