Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Kostek załoił w Margalefie - dyskusja
Sobanek, 16.08.2018 10:59 Kostek załoił w Margalefie
Link do strony: https://kw.warszawa.pl/kostek-zaloil-w-margalefie

Wychodzi na to, że 8b jednak ta droga nie będzie miała :( 

za wspinanie.pl:
" Droga Freeman to ubiegłoroczna linia autorstwa Vicenta Palau. Biegnie w sektorze El Raco de la Finestra i w przewodniku widnieje przy niej wycena 8b? (ze znakiem zapytania). W tym sezonie doczekała się już kilku powtórzeń (w tym Hiszpana Daniela Fuertesa), którzy postawili przy drodze 8a."

Droga ma dopiero 4 przejścia i trzeba poczekać do jesieni, na kolejne, aż ostateczna wycena się ustali. Vincenta spotkaliśmy w zeszłym roku pod Freemanem i mówił, że to ma 8b (tak jak w przewodniku) 
Post edytowany. Ostatnio: 16.08.2018 12:07
Cinek, 16.08.2018 13:49 A jakie są odczucia Kostka - zrobił tam 6 dróg 8a więc powinien mieć dobre porównanie?
Sobanek, 16.08.2018 14:11 Mówił, że najłatwiejsza z trzech 8b, które zrobił (dlatego też na 8a.nu oznaczyć kazał jako "soft").

Robił ją na koniec wyjazdu (jak już był rozwspinany) i odczuł jako trudniejszą niż 8a, z tym że główna trudność tej drogi to pierwsze 3-4 wpinki po krawądkach i dziurkach - on lubi takie wspinanie. Droga nowa, zmienia jeszcze swój kształt, na górze urwał klamkę i poleciały dwa stopnie. 

Porównując do dróg obok, które zrobił w zeszłym roku i dwa lata temu (Sargantana killer 8a+, El mananeno 8a+, Cubata+chupito 8a+ i La sombra del viento 8a), myślę, że po kilku kolejnych przejściach dorosłych wspinaczy wycena się ustali w okolicy 8a+ lub łatwe 8b.

Na marginesie - El mananeo i Cubata+chupito jeszcze dwa lata temu też cenione były jako 8b.