Michał Górecki
(Gość)
09.04.2010 13:18
|
Michał Górecki,
(Gość),
09.04.2010 13:18
cześć
chcę kupić namiot, też na zimę.
zastanawiam nad tymi dwoma
Marabut Khumbu i Baltoro.
wiem że Baltoro waży więcej, ma 2 wejścia
ale czy oprócz tego są jakieś aspekty, które by przeważyły na którąś stronę? ktoś coś? czy rzucać monetą? oba mi się podobają.
|
Zeus
09.04.2010 13:31
|
Zeus,
09.04.2010 13:31
Miałem Khumbu, nie polecam. Kiepska wentylacja, mało miejsca, ciężki i niewygodny.
Nie polecam namiotów Marabuta są zrobione z przestarzałych, ciężkich materiałów.
|
Bartosz Lelonek
(Gość)
09.04.2010 16:33
|
Bartosz Lelonek,
(Gość),
09.04.2010 16:33
Moim zdaniem nie warto się interesować namiotami Marabuta, mowie to jako użytkownik ich namiotów, kiepska wentylacja, troszkę bez pomysłu zrobione, materiały też nie najlepsze, wykonanie kuleje i do tego ta waga, sam nie kupie znów Marabuta. Lepiej rzucić okiem na domki południowych sąsiadów, http://www.bartsport.pl/namioty-lekkie/husky-flame-2 czy nowość http://www.hannah.cz/pl/produkty/jaroleto-2010/stany/serie-lite/14845-rider.html
Ogólnie to lepiej kupić cokolwiek innego niż marabut, może inni mają lepsze zdanie.
|
Piotr Kłosowicz
(Gość)
09.04.2010 18:49
|
Piotr Kłosowicz,
(Gość),
09.04.2010 18:49
Mam husky i daje rade - jak dla mnie ok - tańszy od marabuta (to znaczy jak go kupowałem to był tańszy, kosztował koo 500 PLN - tu jakoś drogawo jest). To chyba zerżnięty jakiś stary model TNF.
Z wentylacją w namiotach z fartuchami bym nie przesadzał, ale też nie jest to namiot na Przystanek Woodstock.
|
Tomasz Czopowicz
(Gość)
09.04.2010 21:04
|
Tomasz Czopowicz,
(Gość),
09.04.2010 21:04
Baltoro to z kolei wierna kopia vaude -chyba space explorer- do używania turystycznego bardzo wygodny. Ale jakość spadła (porównywałem kupionego jakieś cztery-pięć lat temu z moim dwuletnim) I jak na zimę to nie ma fartuchów.
|
Arkadiusz Zegar
(Gość)
20.04.2010 09:09
|
Arkadiusz Zegar,
(Gość),
20.04.2010 09:09
a tak z nizszej polki cenowej - alpinus tangra2 ( 450pln), ktos cos slyszal widzial lub wie na temat tego namiotu? szukam solidnego namiotu, z 2 wejsciami i przedsionkami.
|
Hubert Szczepan Krzemiński
(Gość)
20.04.2010 11:28
|
Hubert Szczepan Krzemiński,
(Gość),
20.04.2010 11:28
Solidny i (obecny) Alpinus to nie możliwe ;) mam ich "wyprawowego" Bayana i nie polecam go nikomu po pierwszym wyjeździe rozerwany na szwie tuż przy podłodze. a ogólna jakość wykonania wg mnie porównywalna do decathlonu
|
Zeus
20.04.2010 18:18
|
Zeus,
20.04.2010 18:18
Z niższej półki najlepszy jest Quechua T2 w cenie PLN 119,99.
Należy tylko dokupić aluminiowe szpilki w cenie PLN 14,99 za 5 sztuk. W sumie to mozna zakupić od razu dwa takie namioty a drugi mieć jako zapasowy:) Jakością od Marabuta dużo nie odbiega.
|