Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Unifikacja zimowa - MOko i Kieżmarska
Kajman, 19.02.2019 13:49 Chciałbym się z Wami podzielić informacją, że w tym roku mamy bardzo mocną kadrę. Poza osobami przydzielonymi do konkretnych grup, dla reszty niech to będzie niespodzianka. Mam nadzieję, że podczas wieczornych wymian doświadczeń i snucia opowieści, wszyscy skorzystają z obecności tych osób.
Kajman, 19.02.2019 16:06 Warunkiem uczestnictwa w unifikacji jest posiadanie lawinowego ABC. Ponieważ jest nas bardzo dużo, może się okazać, że ogołocimy najbardziej popularne wypożyczalnie więc warto sprzęt zarezerwować sobie wcześniej. Oprócz wypożyczalni w Zakopanem, jest też Galfy w Górnym Smokowcu. Za pomocą googla można też znaleźć wypożyczalnie w innych miastach, niektóre z nich wypożyczają wysyłkowo.

Z innego sprzętu należy posiadać własny sprzęt osobisty: raki, czekany/dziabki, uprząż (+caritoole), kask, ew. młotek, przyrząd asekuracyjny, karabinki zakręcane, pętle osobiste, czołówka, plecak odpowiedniej wielkości. Niektórzy unifikujący koledzy mogą mieć coś do wypożyczenia, ale należy to ustalić wcześniej, a nie dopiero na górze, w schronisku. Odpowiednie ubranie to chyba dla każdego jest oczywiste, wspomnę tylko o co najmniej jednej parze zapasowych rękawic.

Mile widziany jest sprzęt wspólny - liny, haki, kości, pętle, karabinki, ale to już do ustalania w obrębie poszczególnych grup.
Kajman, 19.02.2019 16:14 UBEZPIECZENIE - każdy we własnym zakresie. Pamiętajcie, że na Słowacji akcje ratunkowe są płatne
Pioter, 19.02.2019 17:27
Kajman, 19.02.2019 13:49 napisał(a):
Chciałbym się z Wami podzielić informacją, że w tym roku mamy bardzo mocną kadrę. Poza osobami przydzielonymi do konkretnych grup, dla reszty niech to będzie niespodzianka. Mam nadzieję, że podczas wieczornych wymian doświadczeń i snucia opowieści, wszyscy skorzystają z obecności tych osób.

przecież są wpisani w pliku z rezerwacjami ;) 
Cinek, 19.02.2019 18:08 Jeśli chodzi o lawinowe ABC to tutaj bjorn.ski mamy zniżkę do 30%. Więcej tu - https://kw.warszawa.pl/znizki-szczegoly