Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Doszkalanie z zakresu turystyki zimowej

Data wydarzenia: 2017-02-07 , godz. 19:00 Kategoria: Kursy, warsztaty
Doszkalanie z zakresu turystyki zimowej - spotkanie informacyjne w siedzibie klubu

Zajęcia te mają na celu podnoszenie umiejętności Klubowiczów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia we wspinaniu czy górskiej turystyce zimowej. Trening odbywa się na zasadach analogicznych do doszkalania podczas obozów klubowych. Doszkalanie prowadzone jest przez doświadczonych instruktorów, którzy są alpinistami czy himalaistami. Obywa się w grupach minimalnie 4 a maksymalnie 6 osobowych.

Nie jest to kurs. Doszkalanie jest częścią wewnątrz klubowego systemu podnoszenia kwalifikacji klubowiczów.
Jeżeli chcesz ukończyć kurs w ramach np. systemu wg. PZA, polecamy jedną z wielu szkół czy instruktorów, z którymi współpracuje KWW.


Doszkalanie ma przygotować do samodzielnego poruszania się w górskim terenie turystycznym zimą lub turystyki alpejskiej. Ponieważ trwa łącznie 8 dni (2x spotkania w Warszawie + 7 dni w Tatrach) realizowane "ciągiem" byłoby zbyt obciążające to podzieliśmy je na etapy. Pozwala to m.in.: przeznaczyć więcej czasu na dokładne przećwiczenie i nauczenie się każdego z elementów.

Czekany, raki, sondy lawinowe i łopaty biorących udział w doszkalaniu zapewnia klub. Doszkalany musi zapewnić sobie detektor lawinowy.

Etap I

4 dni w Tatrach, poprzedzony jest spotkaniem przygotowawczym w Warszawie.
Koszt: 600 zł

Etap II

3 dni w Tatrach, poprzedzony jest kilkugodzinnymi zajęciami na ścianie wspinaczkowej
Koszt: 550 zł

Terminy doszkalań od 10.02.2017 do rozpoczęcia obozu tj. 05.03.2017.

Kalendarz z orientacyjnymi terminami (do ustalenia mailowo albo na spotkaniu 07.02): https://calendar.google.com/calendar/embed?src=kww.warszawa%40gmail.com&ctz=Europe/Warsaw

Koszt pobytu, dojazdu i wyżywienia pokrywa doszkalany. Udział w doszkalaniu wiąże się z akceptacją regulaminu. Decyzja o podjęciu, bądź zaniechaniu działania w terenie ze względu na warunki czy stan doszkalanych należy tylko do prowadzącego doszkalanie.

Warunkiem uczestnictwa w obozie jest także posiadanie aktualnego ubezpieczenia, obejmującego uprawianie alpinizmu i koszty akcji ratunkowej z użyciem helikoptera np. PZU czy OeV.

Informacje i zapisy:
kww.warszawa@gmail.com

Spotkanie informacyjne: 7 lutego 2017, godz. 19, siedziba Klubu.
Dodano: 2017-02-05 (Zarząd)