Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Alpejskie początki - kurs wspinaczki wysokogórskiej

2022-05-12
Autor: Cinek
Jeśli posiadasz kwalifikacje typowe dla absolwentów pełnego kursu skałkowego czyli umiesz się wspinać z wykorzystaniem asekuracji własnej na drogach o trudnościach co najmniej V, posiadasz umiejętności potrzebne przy wspinaczce wielowyciągowej, być może wspinałeś się w Tatrach i chciałbyś podnieść swoje kwalifikacje wspinając się w fantastycznym alpejski granicie to zapraszamy na kurs "Alpejskie początki". Kurs jest rozszerzoną wersją kursu taternickiego. Dla osób, które ukończyły pełny kurs skałkowy (na własnej) dawniej niż w ubiegłym roku przewidujemy dwudniowe repetytorium w skałkach w czerwcu.

20160716_161836

Będziemy wspinać się po drogach skalnych w rejonie Chamonix - Mont Blanc, głównie w niżej położonych rejonach takich jak Igły Chamonix od północy i od południa, dolina Argentiere. Wybór dróg dostosowany do poziomu wspinaczkowego uczestników. Jeśli pogoda pozwoli, będziemy mieszkali w namiotach w rejonie działania. Wspinamy się w zespole max. 3 osobowym plus instruktor.

20160709_090032

20160724_170332

W programie:
 • wspinanie, głównie z wykorzystaniem asekuracji własnej,
 • zejścia zarówno zjazdami jak i klasycznie,
 • logistyka wspinania w niższych alpejskich rejonach,
 • poruszanie się po mniej wymagających lodowcach,
 • biwakowanie w terenie,
 • nawigacja w terenie po ciemku i we mgle,
 • autoratownictwo w tym lodowcowe,
 • postępowanie w sytuacjach awaryjnych.
Ze względu na logistykę, aklimatyzację oraz pogodę, czas trwania to 2 tygodnie. Terminy tylko na początku sezonu, później warunki śnieżne i lodowe na podejściach i zejściach mogą zrobić się trudniejsze i bardziej niebezpieczne.

20160716_123648

Konieczne jest posiadanie własnego ubezpieczenia od kosztów akcji ratowniczej (najlepiej w ramach członkostwa w OeAV lub ubezpieczenie PZU KWW Adventure / Bezpieczny Powrót) oraz wyposażenia osobistego.

Zapewniamy sprzęt wspinaczkowy (wspólny). W razie potrzeby możemy też zapewnić czekany i raki turystyczne (koszykowe).

Terminy:
 • 02 - 16 lipca
 • 16 - 30 lipca
Koszt:
 • 2900 zł za osobę,
 • przy 2 osobach zniżka 10 %, przy trzech zniżka 20 %,
 • dla osób nie będących członkami KWW (lub nie mających opłaconych bieżących składek), cena wyższa o 10 %.
Cena nie obejmuje kosztów ubezpieczenia, dojazdu, kolejek, ew. noclegów na kempingu lub w schronisku.

Jeśli jesteś zainteresowany/a, prosimy o kontakt na adres [email protected]

Prowadzący:
Robert "Kajman" Nejman - Instruktor Alpinizmu KWW. Wspina się od 1980 roku. Najwięcej satysfakcji daje mu wspinanie zimą - jest najbardziej wymagające. W skałkach osiągnął poziom VI.4+ RP, VI.3 OS, a na weście 7b OS oraz w sportowym drytoolu M11 RP. Brał udział w zawodach drytoolowych, gdzie zajął drugie miejsce w II Manewrach Dryboonkrowych (2012). Przeszedł ponad 100 dróg w Dolomitach, odwiedzając większość najważniejszych ścian w tym rejonie, w tym 11 dróg na Marmoladzie i 6 w rejonie Tre Cime di Lavaredo. Ma na swoim koncie również przeszło 200 dróg w Alpach granitowych o trudnościach do 7a (VIII).

20160720_094451
Dyskusja o tym artykule liczy 2 posty. Zobacz ją na forum.