Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Akademia Wspinania Mazda

2015-10-28
Autor: Jerzyk
Nasz partner Arena Wspinaczkowa W Górę wraz z Andrzejem Mecherzyńskim-Wiktorem stworzyli Akademię Wspinania Mazda chcąc zbudować swego rodzaju kompendium wiedzy o wspinaniu w profesjonalny sposób prezentujące przemyślaną całość. Poruszyli szereg tematów, które zainteresują każdego pragnącego poprawić jakość swojego wspinania.
W 9 filmowych odcinkach poruszane są zagadnienia z bardzo różnych poziomów zaawansowania, dlatego twórcy mają nadzieję, że prezentowane filmy – z założenia instruktażowe – okażą się przydatne zarówno dla osób dopiero poznających zasadę trzech punktów podparcia, jak i bardziej doświadczonych wspinaczy, chcących doszlifować np. technikę skrętną lub dowiedzieć się, w jaki sposób efektywnie wykonywać strzały i skoki.

Oddajmy głos Mechaniorowi:  Pomysł stworzenia cyklu filmów dotyczących techniki wspinania narodził się pewnego dnia podczas jednej z wielu “ rozmów o niczym” , jakie zwykliśmy prowadzić z Marcinem Kopcińskim na tyłach warszawskiej Areny Wspinaczkowej “ Wgórę” . Jak przystało na krakusa, odważnie snułem plany bez ryzyka ich realizacji. Marcin, rodowity warszawiak, w kilka dni później poinformował mnie, że właściwie możemy zaczynać. W efekcie pozwalamy sobie przedstawić publiczności serię dziewięciu niedługich “ wykładzików” traktujących o zasadniczych elementach wspinaczkowego rzemiosła. Technika wspinaczkowa posiada charakter syntetyczny – poszczególnych jej elementów nie można przedstawiać w oderwaniu od ich wzajemnego stosunku. Zarazem, czytelny tematyczny podział zagadnienia był jedynym, jaki wydał nam się słuszny. Pozwalam sobie zatem na pobożne życzenie, że przynajmniej tu i ówdzie udało nam się zaznaczyć to fundamentalne powiązanie, które łączy rozmaite techniki w jeden, skuteczny ruch wspinaczkowy. Dlatego właśnie postaraliśmy się stworzyć swego rodzaju kompendium zbierające główne rodzaje ruchów i technik wspinaczkowych, ze szczególnym nastawieniem na poprawną prezentację omawianego przedmiotu, wytłumaczenie faz i składowych ruchu oraz wypunktowanie najważniejszych zasad i najczęściej popełnianych błędów. W każdym odcinku znajdują się również przykładowe ćwiczenia, które umożliwiają samodzielną pracę nad konkretnymi zagadnieniami.Pierwszy odcinek!

Dyskusja o tym artykule liczy dopiero 1 post. Zobacz ją na forum.