Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Słów kilka nt. ostatnich zawodniczych warsztatów

2017-01-18
Autor: Paweł Bednarz
W minioną niedzielę nasi zawodnicy mieli okazję poćwiczyć wspólnie przed nadchodzącym wielkimi krokami sezonem startowym. Tym razem spotkaliśmy się na Cruxie, który ugościł nas oddając nam do dyspozycji lewą połowę swojej ściany. Od sobotniego wieczora aż do niedzielnego południa przestrzeń ta zdążyła się pokryć pokaźną ilością paczek, za co odpowiedzialny był sprawdzony zespół routesetterski składający się z Leszka Iwana, Olka Romanowskiego i Tomka Zacharewicza. Do udziału w kręceniu zaprosiliśmy również Kubę Jodłowskiego, który stworzył efektowny spacer po paczkach wieńczący niejako całe warsztaty.
 
widok_na_sale
 
Tematem przewodnim były ruchy dynamiczne, a spotkanie formułą przypominało bardziej trening, niż zawody. Rozpoczęliśmy wspólną rozgrzewką, którą poprowadził Tomek Rumianowski w asyście Asi Oleksiuk. Następnie zawodnicy podzieleni na grupy mieli za zadanie rozprawienie się z czterema bulderami, a właściwie zadaniami ruchowymi. Zdecydowanie pomocna była skoczność i dobra koordynacja, a mocne palce i szerokie plecy tym razem nikogo nie faworyzowały. Na koniec, pomimo rysującego się już na niektórych twarzach zmęczenia, zawodnicy "przespacerowali" się jeszcze po problemie nakręconym przez Kubę i poskakali pod dyktando Janka Sokołowskiego.
 
spacer_po_paczkach

Nasz "zwykły" klubowy skład został tym razem wzmocniony przez niesłaby Team Cruxa. Dzięki temu niektóre buldery doczekały się nietypowych sposobów przejścia, a nasi młodsi zawodnicy mogli trochę podszlifować swój warsztat podpatrując starszych kolegów.
 
miki_lata

Atmosferę warsztatów najlepiej chyba odda krótki film nagrany podczas warsztatów przez Tomka.
 
solid
 
Ekipie Cruxa dziękujemy za udostępnienie ściany i sprzętu, ale też za pomoc podczas samych warsztatów. Nasze buldery składały się w większości z paczek, za których wypożyczenie serdecznie dziękujemy firmie Solid. Jesteśmy też bardzo wdzięczni chwytowym, którzy stanęli przed niełatwym zadaniem obsłużenia swoimi przystawkami zawodników ze wszystkich kategorii. Fotografowała nas Olga Wieczorek, której zawdzięczamy świetną oprawę zdjęciową.

Gosia Kusztelak
Paweł Bednarz
Janek Sokołowski
Tomek Rumianowski
 
leszek