Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Sekcja Turystyki Wysokogórskiej

Witamy na stronie Sekcji Turystyki Wysokogórskiej Klubu Wysokogórskiego Warszawa! 
Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat naszej działalności, w ramach której stawiamy sobie dwa cele: górski i towarzysko-popularyzatorski.

Działalność górska

W jej ramach chcemy uczyć się bezpieczniejszego chodzenia po górach oraz zdobywać umiejętności niezbędne do realizacji coraz ambitniejszych celów. Obrazowo mówiąc, chcemy ułatwić turystom beskidzkim rozpoczęcie przygody z Tatrami, a tatrzańskim z Alpami. Dlatego członkowie Sekcji mogą uczestniczyć w kompleksowych szkoleniach turystycznych, tak letnich jak i zimowych, na które składają się: wykłady, zajęcia praktyczne oraz kursy wyjazdowe. Szkolenia są prowadzone przez zawodowych instruktorów zrzeszonych w KWW. 

Działalność towarzysko-popularyzatorska

W tej dziedzinie chcemy zintegrować społeczność skupioną wokół Klubu Wysokogórskiego Warszawa oraz wspólnie poszerzać górskie horyzonty poprzez:
  • spotkania z ludźmi gór,
  • wspólne wyjazdy,
  • imprezy towarzyskie.
Zachęcamy wszystkich Członków Klubu do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach. Jeżeli (jeszcze) nie należysz do KWW, przyjdź, zobacz i przekonaj się czy Sekcja jest czymś dla Ciebie.
 
stw