Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Orły KW za 2016 rok przyznane

2017-03-29
Autor: Cinek

Z wielką przyjemnością informujemy, że Zarząd Klubu Wysokogórskiego Warszawa przyznał nagrody Orzeł KW za rok 2016 w kategorii górskiej i skalnej / sportowej.


W kategorii górskiej Orzeł KW trafił do zespołu Maciej Bedrejczuk, Paweł Karczmarczyk i Piotr Sułowski za pierwsze klasyczno-dziabkowe przejście drogi Myszlajewa na Rombie Czatyn-Tau.

W kategorii skalnej / sportowej Orzeł KW trafił do Kostka Sobańskiego za przejście Krucjaty Trzeźwości (VI.6), trzech dróg w stopniu 8a RP oraz 1 miejsce w ostatnim Pucharze Polski w prowadzeniu i 3 miejsce na czas.

Ponadto, Zarząd Klubu Wysokogórskiego Warszawa postanowił przyznać wyróżnienia w obu kategoriach:

W kategorii górskiej otrzymała je Gosia Grabowska za cały sezon 2016, a w szczególności przejście Grani Głównej Tatr Wysokich.

W kategorii sportowej - Szymon Doradziński za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w bulderingu juniorów, oraz za zajęcie 2 miejsca w Pucharze Polski w prowadzeniu na zawodach w Tarnowskich Górach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Laureaci Orłów KW i wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe.


Poniżej lista wszystkich nominowanych:

Kategoria górska:

  1. Alek Barszczewski i Marcin Księżak za zimowe przejście drogi Allaina - Leiningera na Dru.

  2. Maciej Bedrejczuk, Paweł Karczmarczyk i Piotr Sułowski za pierwsze klasyczno-dziabkowe przejście Myszlajewa na Rombie Czatyn-Tau.

  3. Gosia Grabowska za cały sezon 2016 i przejście Grani Głównej Tatr Wysokich.

  4. Hubert Szczepan Krzemiński - wejście na Chan Tengri drogą Pobrebeckiego.

  5. Wojtek Traczyk za liczne drogi w Yosemite: Super Slacker's Highway, Regular Route, East Buttress, Goodrich Pinnacle, After Six.

Kategoria sportowa:

  1. Paweł Bednarz i Janek Sokołowski - Mnich, Metallica X-.

  2. Szymon Doradziński - zwycięzca całej klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w bulderingu juniorów, a do tego 2 miejsce w Tarnowskich Górach w Pucharze w prowadzeniu.

  3. Jędrzej Jabłoński - pierwsze przejście D14 w Janówku i inne mocne przejścia na światowym poziomie, ciągła eksploracja rejonu i podnoszenie poziomu sportowego wspinania zimowo-klasycznego.

  4. Kuba Jodłowski - 2 razy drugi w seniorskim Pucharze Polski, 31 w Pucharze Świata w Chongqing; do tego z liną 8b+ RP.

  5. Magda Nowak - Folwark Montano VIII ind RP/OS.

  6. Asia Oleksiuk - za cały sezon startowy i reprezentowanie naszego klubu na wysokim poziomie. Asia w tamtym roku na 3 edycje 2 razy była 7 (tuż pod kreską do finału) oraz pierwszy występ w finale edycji w Zakopanym (ostatecznie 5 miejsce). 4 miejsce w Pucharze w Zakopanem, ciut pod finałową kreską w dwóch innych edycjach PP, 6 w generalnej klasyfikacji Pucharu.

  7. Piotrek Oleszczuk (13 lat) - bardzo udany sezon startowy: 5 razy na pudle Pucharu Polski i to we wszystkich trzech konkurencjach.

  8. Kostek Sobański (12 lat) - Krucjata trzeźwości (VI.6), trzy drogi w stopniu 8a RP, 1 miejsce w ostatnim Pucharze w prowadzeniu i 3 na czas.


Zarząd KW Warszawa