Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Lista zmarłych wspinaczy


Logo większe

Od dnia ostatniego wspomnienia świętego Bernarda z Menthon, 15 czerwca 2016 roku, odeszli od nas:

Nazwisko i Imię Data śmierci Miejsce śmierci
Jankowski Tadeusz 14-05-2016 Warszawa
Szczygieł Jacek 22-06-2016 Piastów
Mierzyński Bartosz 25-07-2016 Durny Szczyt
Kukurowski Grzegorz 11-10-2016 Himalaje, Shivling
Chrzanowski Łukasz 13-10-2016 Himalaje, Shivling
Łącki Leszek 22-10-2016 Warszawa
Liana Adam 11-11-2016 koło Kuźnic
Szafirski Ryszard 18-11-2016 Otwock
Siemiątkowski Janusz 12-12-2016 Kraków
Kamler Jacek 04-01-2017 Warszawa
Budny Mirosław 11-01-2017 Warszawa
Sidwa Andrzej 13-01-2017 Gliwice
Niedziółka-Król Elżbieta "Puchatek" 05-02-2017 Warszawa
Bednarz Stanisław 03-03-2017 Pośrednia Grań
Żurawski Jan 02-04-2017 Warszawa
Okrasiński Adam 06-06-2017 Warszawa
 

Niepełna lista zmarłych wspinaczy i ratowników górskich, obejmująca historię polskiego wspinania

Na niebiesko oznaczono ratowników górskich.
Pod listą podana jest legenda do źródeł informacji o Zmarłych.

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | Ś | T | U | V | W | Z | Ż

 
Nazwisko i Imię Rok śmierci Miejsce śmierci / Źródło informacji
Abgarowicz Zbigniew 1950 Mięguszowiecki Szczyt / WET
Achremowicz Olga 1986 Żabia Turnia Mięguszowiecka / Taternik 2/1986
Adamus Jan 2013 Bielsko-Biała / ZgO
Ambroziewicz Piotr 1969 Dolina Kościeliska
Amsterdamski Piotr 2008 Mięguszowiecki Szczyt
Anczyc Władysław 1940 Katyń / WET
Andrzejewski Sławomir "Demezon" 1994 Warszawa / Taternik 3/1997
ks. Antosz Zbigniew 2007 Matterhorn
Apanasewicz Krzysztof 2008 Pamir
Arbter Dan 1996 Galeria Gankowa / Taternik 2/1997
Arendarczyk Bogusław 1994 Dolina Olczyska, katastrofa helikoptera TOPR, w akcji ratunkowej / WWG
Arendt Leopold 1998 Sanok / RBiesz
Aspras Piotr 2000 Dolina Olczyska
Augustyn Stanisław 1974 Niebieska Przełęcz
Augustyniak Tadeusz 2011 Kraków
Aurzadniczak Kazimierz 2011 Lutowiska / RBiesz
Babiński Mieczysław 1984 Kraków / WET
Bachleda Klimek 1910 Mały Jaworowy Szczyt, w akcji ratunkowej
Baczak Janusz 1979 Dziurawa Przełęcz / Wierchy 48/1979
Badura Jerzy 1965 Kapałkowa Grań
Bagiński Stanisław 1986 Alpy / PP
Bajorek Stanisław 1972 Kazalnica
Bajsarowicz Czesław 1978 Owcza Przełęcz / Taternik 2/1979
Bajsarowicz Zofia 1978 Owcza Przełęcz / Taternik 2/1979
Baranowski Maciej 2008 Kraków
Barnaś Grzegorz 2005 Zakopane / Wierchy 71/2005
Batruch Jerzy 2004 Zagórz / RBiesz
Bartocha Marcin 2004 Okiennik Wielki / PP
Bądzyński Mirosław 2010 Bydgoszcz / Taternik 3/2010
Bednarczyk Andrzej 1990 Częstochowa / ZgO
Bednarski Henryk 1945 po uwolnieniu z obozu koncentracyjnego w Dachau
Bednarz Stanisław 2017 Pośrednia Grań / HZS
Berbeka Krzysztof 1964 Alpy
Berbeka Maciej 2013 Broad Peak
Bereś Marian 2007 Sanok / RBiesz
Bernardzikiewicz Stefan 1939 Himalaje, Tirsuli / WET
Bernardzikiewicz Tadeusz 1944 Pruszków, w Powstaniu Warszawskim / WET
Berych Lesław 1960 Kościelisko / Taternik 3-4/1960
Betlejewski Waldemar 2002 Warszawa
Białkowski Mieczysław 1928 Kraków / WET
Biały Leszek 1972 Mały Kieżmarski Szczyt / Taternik 2/1973
Biederman Jerzy 1959 Żabi Szczyt Wyżni / Taternik 2/1960
Biederman Wojciech 1964 Galeria Gankowa / Taternik 3-4/1964
Bielawski Zbigniew 1981 Jelenia Góra / Wierchy 50/1981
Bielecki Marian Tadeusz 2014 Bielsko-Biała / Wierchy 80/2014
Bielenin Jerzy 2015 Warszawa / ZgO
Bieluń Andrzej 1983 Himalaje / Taternik 1/1986
Bilczewski Adam 1987 w drodze powrotnej z Tatr
Bilczewski Jacek 1957 Mięguszowiecki Szczyt / Taternik 2/1957
Bierezin Jacek 1993 Paryż
Biernawski Witold 1957 Kraków / Wierchy 26/1957
Birkenmajer Wincenty 1933 Galeria Gankowa / WET
Biżański Kazimierz 1952 Lublin / WET
Blicharski Wacław 1972 Buenos Aires
Błaszkiewicz Romuald 1985 Kazalnica / Taternik 2/1986
Błeszyńska-Łącka Wanda 1962 wypadek pod Piotrkowem Trybunalskim / WET
Bober Andrzej 1972 Hińczowa Przełęcz / Taternik 3/1972
Bocheńska Dorota 1998 Mont Blanc / Taternik 3/1998
Bodniak Stanisław 1952 Poznań
Bogdanowicz Piotr 2013 Kazbek / GS 11/2013
Boldireff Włodzimierz 1970 Łódź / WET
Bończa-Tomaszewski Krzysztof 2010 Warszawa / Taternik 3/2010
Boretti-Onyszkiewicz Witosława 1967 Gruzja / Taternik 2/1969
Borkowski Bogdan 1980 Opalone / Taternik 2/1980
Bośniacki Tadeusz 1932 Zmarzła Przełęcz
Bośniacki Zygmunt 1981 Kraków / WET
Brach Wilhelm 1959 Kraków
Branicki Tadeusz 2002 Australia
Braun Stanisław 1942 Warszawa, w bombardowaniu lotniczym
Bremer Bronisław 1999 Warszawa / RBiesz
Bromowicz Zbigniew 1980 Katowice / Taternik 2/1980
Bronikowski Stanisław 1917 Zamarła Turnia
Broszkowski Andrzej 2005 Toronto / ZgO
Brunne Marek 2002 Trójmiasto / GS 11/2002
Bruzdowicz-Dudek Anna 1991 Himalaje
Bruzdowicz Jacek 2015 Gdańsk / GS 09/2015
Brydówna Jadwiga 1962 Tatry, Beskid
Brykner Artur 2010 Gorzów Wielkopolski / Taternik 3/2010
Brzoza-Listkiewicz Stefan 1985 Pośrednia Turnia / Wierchy 54/1985
Brzoza Tadeusz 1978 Spalice-Cieśle / NCmZ
Brzozowski Kazimierz 1945 Zakopane / WET
Budny Mirosław 2017 Warszawa
Budzanowski Andrzej 2011 Kraków / Wierchy 77/2011
Bujak Franciszek 1975 Zakopane / WEGA
Bujak Jakub 1945 Kornwalia, zaginął bez wieści / WET
Bujakiewicz Paweł "Bujak" 1998 w drodze w Tatry słowackie
Bulzacki Artur 1985 Kazalnica / Taternik 2/1986
Bułat Adam 2014 Kraków / GS 12/2014
Burchard Przemysław 2008 Warszawa / WEGA
Burka Bogdan 2014 Kraków / ZgO
Burzykowski Jan 2016 Zakopane / GS 03/2016
Byczkowski Andrzej 1969 Świstowa Czuba / Taternik 4/1969
Bylec Ryszard 1975 Rysy
Chadwick-Onyszkiewicz Alison 1978 Annapurna
Chałubiński Stefan 2001 Zakopane / Wierchy 67/2001
Chałubiński Tytus 1889 Zakopane / WET
Chałubiński Tytus junior 1933 Niebieska Przełęcz / WET
Chałubiński Ludwik 1933 Zakopane / WET
Chełpa Edward 1965 Dolina Ciężka / Taternik 2/1968
Chmielowski Janusz 1968 Katowice / WET
Chmielowski Witold 1934 Katowice / WET
Chociłowski Jarosław 1984 Mont Blanc
Chojnacki Sławomir 1994 Warszawa
Chołda Rafał 1985 Lhotse / WEGA
Chrobak Eugeniusz 1989 Mount Everest / WET
Chrostek Krzysztof 1979 Cubryna / Taternik 4/1979
Chrzan Tadeusz 1989 Długi Giewont / Wierchy 57/1988-1991
Chwaściński Bolesław 1992 Warszawa / WET
Chojnacki Jacek 1983 Dolina Kobylańska / PP
Chowanik Zbigniew 1987 Dolina Tomanowa / Taternik 2/1988
Chrzanowski Łukasz 2016 Himalaje, Shivling
Chowański Adam 1987 Warszawa / Wierchy 63/1997
Cielecki Krzysztof 1993 Warszawa / WET
Ciepichał Marek 2006 Rysy
Ciesielski Piotr "Paladyn" 2001 Rakoń
Ciesielski Tadeusz 1942 w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu / WET
Cieślar Stefan 2006 Himalaje / GS 11/2006
Cięgiel Jan 1999 Cieszyn / Wierchy 65/1999
Cybulska Zofia 2010 Hawrań / GS 11/2010
Cybulski Jan 1982 Zakopane / Wierchy 50/1981
Cybulski Jerzy 1942 Sandomierz, stracony przez Niemców / WET
Cybulski Marek 1944 Warszawa, stracony przez Niemców / WET
Cywiński Władysław 2013 Tępa, w Dolinie Złomisk
Czarnecka-Marczak Ewa 1974 Pik Somori, Pamir / WEGA
Czarnocka-Karpińska Wanda 1971 Olsztyn / WET
Czarnocki Henryk 1956 Mięguszowiecki Szczyt Pośredni
Czartoryski Paweł 1999 Warszawa
Czech-Kapłanowa Janina 2005 / WEGA
Czech-Walczakowa Stanisława 1993 Zakopane / WEGA
Czech Bronisław 1944 w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu / WET
Czech Władysław 1973 Zakopane / WET
Czechowski Benon 2010 Warszawa
Czermiński Adrian 1982 Warszawa
Czerny Zygmunt 1975 Kraków / WET
Czerwiński Jan 1947 Kraków / WET
Czeżowski Adam 1957 Krościenko / WET
Czeżowski Tadeusz 1980 Toruń / WET
Czok Andrzej 1986 Kangczendzonga / WET
Czok Piotr 1976 Dolina Niefcyrka / WET
Czubasiewicz Małgorzata 1992 Mięguszowiecki Szczyt / Taternik 2/1999
Dadlez Zygmunt 1962 Katowice
Damec Rudolf 1969 Akra, Ghana
Danek Zygmunt 1977 Zakopane
Danysz Antoni 1925 Poznań
Danielak Marek 1988 Andy, Kolumbia
Danowski Władysław 2015 Kraków / GS 02/2015
Daszyński Stefan 1959 Waszyngton
Dawidowicz Piotr 1993 Kościelec / Wierchy 59/1993
Dąbkowski Roman 2000 Zakopane / GS 05/2000
Dąbrowska Magdalena 1992 Mięguszowiecki Szczyt / Taternik 2/1999
Dąbrowski Andrzej 1974 Kościelec
Dąbrowski Zdzisław 1939 w obronie Warszawy
Dąmbski Bronisław 1956 Dolina Bolechowicka / Taternik 1/1957
Dąsal Mirosław "Falco" 1989 Mount Everest / WET
Dembowski Bronisław 1893 Zakopane / WET
Denhoff- Czarnocki Wacław 1927 Bydgoszcz / WET
Derecki Tomasz 1988 Kościelec
Derlaga Agnieszka 2010 Chan-Tengri / Taternik 3/2010
Dębińska-Śliwińska Helena 1965 Skwierzyń, w drodze do Polski
Długokęcka-Sikorska Teresa 1987 Warszawa
Długosz Jan 1962 Kościelec / WET
Dłuska Helena 1921 Chicago
Dłuski Stanisław 1961 Warszawa
Dłużewska Małgorzata 2001 Rakoń
Dmowska Sylwia 1992 Manaslu
Dmowski Artur 1987 Kocioł Mięguszowiecki / Taternik 2/1988
Dobrowolski Adam 2000 Kraków / GS 04/2000
Dobrowolski Witold 1939 Kraków
Dobrucki Kazimierz 1945 Gdańsk
Dobrucki Władysław 1969 Warszawa
Dolczewski Tadeusz 2002 Bydgoszcz / Wierchy 69/2003
Domińczak Jarosław 1981 Mały Kieżmarski Szczyt / Taternik 82/1
Dorawski Jan Kazimierz 1975 Kraków / WET
Dorawski Krzysztof 2011 Koszysta / Wierchy 77/2011
Dragan Maria 1983 Owcza Przełęcz / Wierchy 53/1984
Drągowski Ryszard 2009 Zakopane
Drewnowski Kazimierz 1952 Zakopane / WET
Drojecka Róża 1990 Zakopane / WET
Dubanowski Wojciech 1982 Jelenia Góra / Wierchy 51/1982
Duchniewicz Regina 1970 Modra Turnia / Taternik 1/1971
Dudek Jan 1985 Zadni Kościelec / Wierchy 54/1985
Dudek Andrzej 1960 Kozie Czuby / Taternik 3-4/1960
Dudryk-Darlewski Maksymilian 1962 Warszawa
Dulczewski Tadeusz 1952 Kozie Czuby / TG
Dunikowska Krystyna 2011 Kraków
Dunin-Borkowski Józef 1920 w bitwie pod Czernichowem
Dunin-Borkowski Sławomir 1958 Monachium
Dworak Andrzej 1972 Alpy / WEGA
Dybich Dariusz 1987 Wołowa Turnia / Taternik 1/1988
Dziędzielewicz-Kirkin Leszek 1986 Zakopane / WET
Dziędzielewicz-Kirkin Zdzisław 2010 Gliwice / WEGA
Dziuban Karol 1974 Kraków / RBiesz
Dziuk Bożenna 2011 Częstochowa / ZgO
Dziurdzia Jarosław 2010 pod Bańdziochem / PP
Dziurok Krystian 2012 Alpy
Englisch Antonina 1940 Tulln, Austria / WEGA
Englisch Karol 1945 stracony w Stein, Austria / WET
Ewy Tadeusz 1976 Zakopane / WET
Eychler Krzysztof 2008 Warszawa
Fasiński Andrzej 2006 Kraków / Wierchy 72/2006
Faden Józef 1984 Zakopane / WET
Filipowski Bohdan 1934 Zakopane / WET
Fedorowicz Jakub 2012 Gdynia
Fedorowicz Krzysztof "Ryba" 2010 Kraków
Ferens Adam 1975 Kraków / WET
Figus Tadeusz 1994 Zakopane / Wierchy 61/1995
Fijałkowska Elżbieta "Glajza" 2014 Czarny Szczyt / GS 06/2014
Filasiewicz Krzysztof 2012 Wiedeń / GS 07/2012
Filek Karol 1999 Kraków / Wierchy 65/1999
Filip Janusz 1980 masyw Szatana
Fischer Jan 1942 stracony w Oświęcimiu / WEGA
Flach Janusz 1965 Galeria Gankowa / WEGA
Furmanik Henryk "Heniolong" 1974 Alaska / WET
Franczuk Jan 1971 Kunyang Kish / WEGA
Frydrych Jacek 1996 Krosno / RBiesz
Fydryszak Bogdan 2011 Koszysta / Wierchy 77/2011
Gadomski Adam 1942 w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu / WET
ks. Gadowski Walenty 1956 Bochnia / WET
Gajewska-Karpiel Jadwiga 2014 Kraków / Wierchy 80/2014
Gajl Danuta 2010 Warszawa
Gardzielewski Mirosław 1989 Mount Everest / WEGA
Garlicki Apolinary 1940 Lwów, w więzieniu sowieckim / WET
Gawęda Wojciech 1986 Skrajny Granat / Taternik 2/1986
Gawlik Józef 1975 Ustrzyki Dolne / RBiesz
Gąsiecki Władysław Krzysztof 1969 Monte Agner, Dolomity / WEGA
Gąsienica Daniel Jan 1924 Wodospad Siklawa / NCmZ
Gąsienica Władysław 1968 Zakopane / NCmZ
Gąsienica-Brzega Stanisław Jan 1995 Zakopane / Wierchy 61/1995
Gąsienica-Byrcyn Józef 1988 Zakopane / WET
Gąsienica-Byrcyn Marek 1985 Zakopane / WET
Gąsienica-Byrcyn Stanisław 1967 Zakopane / WET
Gąsienica-Byrcyn Władysław 1980 Zakopane / WET
Gąsienica-Ciaptak Jan 1931 Dolina Kondratowa / WET
Gąsienica-Gładczan Józef 1999 Zakopane / Wierchy 65/1999
Gąsienica-Gładczan Stanisław "Bąk" 2002 Zakopane / Wierchy 68/2002
Gąsienica-Gładczan Stanisław "Bacuś" 2002 Zakopane / Wierchy 68/2002
Gąsienica-Giewont Tadeusz 1999 Zakopane / Wierchy 65/1999
Gąsienica-Józkowy Arek 2001 Zakopane
Gąsienica-Józkowy Józef 1972 Kasprowy Wierch / WET
Gąsienica-Józkowy Józef "Ziut" 2014 / TP 30/10/2014
Gąsienica-Juhas Wojciech 1973 Derby, Anglia / WET
Gąsienica-Marcinowska Zofia 1956 Dolina Goryczkowa / WET
Gąsienica-Marcinowski Władysław 1956 Dolina Goryczkowa / WET
Gąsienica-Marcinowski Wojciech 1932 Zmarzła Przełęcz / WET
Gąsienica z Lasa Stanisław 1966 Zakopane / WET
Gąsienica-Pazdur Władysław 1968 Zakopane / WET
Gąsienica-Roj Maciej 1980 Zakopane / Wierchy 49/1980
Gąsienica-Roj Władysław I 1991 Zakopane / WET
Gąsienica-Roj Władysław II 1981 Zakopane / WET
Gąsienica-Szymków Stanisław 1966 Zakopane / WET
Gąsienica-Tomków Józef 1942 Zakopane lub Poronin, z rąk Gestapo / WET
Gąsienica-Tomków Jan 1988 Zakopane / WET
Gąsienica-Wawrytko Stanisław "Andzin" 2006 Zakopane / Wierchy 72/2006
Gąsienica-Wawrytko Andrzej 1971 Zakopane / WET
Gąsienica-Wawrytko Jakub starszy 1950 Zakopane / WET
Gąsienica-Wawrytko Jakub młodszy 1987 Zakopane / WET
Gąsienica-Wawrytko Józef 1971 Zakopane / WET
Gąsienica-Wawrytko Wojciech I 1954 Zakopane / WET
Gąsienica-Wawrytko Wojciech II 1965 Zakopane / WET
Gąsienica-Wawrytko Wojciech III 1984 Zakopane / WET
Gąsienica-Zuzaniak Józef 1958 Zakopane / WET
Gdesz Roman po 1939 / WET
Gebethner Jan Stanisław 1981 Warszawa / WET
Geller Maciej 2014 Warszawa / ZgO
Gibiński Tadeusz "Tedi" 1973 Żabi Mnich / WEGA
Gieysztor Marian 1961 Warszawa / WET
Gieysztor Zbigniew 1930 Dolina Żabich Stawów Białczańskich / WET
Gieysztorowa Irena 1985 Warszawa / WET
Giżycka Krystyna 1952 Londyn / WET
Giżycki Jerzy 1960 Kanada / WET
Glesman Michał 1977 Ciężka Przełączka
Gluziński Tadeusz 1940 Budapeszt, w trakcie misji kurierskiej / WET
Głazek Kazimierz 2005 Tunezja / WEGA
Głazek Jerzy 2009 Poznań / Wierchy 75/2009
Gnojek Jan 1942 rozstrzelany w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu / WET
Godlewski Grzegorz 2007 Świnica / Wierchy 73/2007
Goetel Ferdynand 1960 Londyn / WET
Goetel Walery 1972 Kraków / WET
Golcz Jerzy 1965 Kordyliery, Wenezuela / WET
Gorczyca Anna 1970 Świstowa Czuba / Taternik 2/1972
Gorska Orla 1953 Kraków / WET
Gorski Ludwik 1987 Kraków / WET
Gorgoń Stanisław "Kuba" 2008 Katowice / GS 01/2008
Gos Ryszard 2011 Warszawa / Wierchy 77/2011
Gosławski Włodzimierz 1940 w masywie Kopy Kondrackiej, w drodze na Węgry / WET
Gowin Zbigniew 1999 Żywiec / Wierchy 65/1999
Góral Jerzy 1998 Bielsko-Biała / Wierchy 64/1998
Górnisiewicz Mieczysław 1987 Cubryna / Taternik 1/1988
Górka Adam 1994 Kraków / WEGA
Górka Mieczysław 2004 Zakopane / Wierchy 70/2004
Górny Antoni 1979 Szczyrk / ZgO
Grabowski Roman 1975 Ottawa, Kanada / WET
Grabowski Zygmunt 2010 Katowice / Taternik 3/2010
Graj Waldemar 2008 Chan Tengri
Stanisław Grandys 2007 Zakopane / Wierchy 73/2007
Grochowska Bożena 2015 Łódź / GS 10/2015
Grodzieńska-Jurandot Stefania 2010 Warszawa / Wierchy 76/2010
Grosman Hugo 1945 Lwów / WET
Grudzińska Anna 1985 Szpiglasowy Wierch / Wierchy 54/1985
Grzązek Andrzej 1973 Himalaje / Wierchy 54/1985
ks. Grzegorek Wojciech 1890 Bochnia / WET
Grzegorzewski Jan 1922 Lwów / WET
Grzesiczek Marek 1988 Zawratowy Żleb / Taternik 2/1988
Grzybowski Wiesław 2002 Warszawa / Wierchy 68/2002
Gutkowski Roman 1982 Kozi Wierch / PP
Guzek Krzysztof 1992 Matterhorn / PP
Guzik Kazimierz 1970 Warszawa / WET
Habil Władysław 2007 Zakopane / Wierchy 73/2007
Hadło Marian 2007 Rzeszów / RBiesz
Hajdukiewiczowa Helena 1991 Zakopane / WET
Hajdukiewicz Jerzy 1989 Zakopane / WET
Hajzer Artur 2013 Gasherbrum / WEGA
Hale Ruth 1937 Cubryna / WET
Hałoń Edward 2012 Warszawa
Hankiewicz Hubert 1970 Kazalnica / Taternik 1/1971
Hańczur Jerzy 1978 Czarny Staw
Harna Kazimierz 2013 Sanok / RBiesz
Hartman Andrzej 1983 Himalaje / Taternik 1/1984
Hartman Kazimierz 1999 Sanok / RBiesz
Hegerle Zbigniew 1966 Jezioro Rożnowskie / WEGA
Heinrich Antoni 1944 Pruszków, rozstrzelany przez Niemców / WET
Heinrich Zygmunt Andrzej "Zyga" 1989 Mount Everest / WET
Heller Krystyna 2000 Kraków / WEGA
Henisz-Kamińska Wanda 2013 Warszawa
Hensold Mirosław 1959 Żabi Szczyt Wyżni / Taternik 2/1960
Herse Bogusław 1943 Laski
Herse Wanda 1954 Życzyn
Hierzyk Janusz 2015 Wadowice
Hirszowski Jerzy "Wuj" 1992 Mięguszowiecki Szczyt / WET
Hiszpański Stanisław 1975 Warszawa
Hobrzański Zdzisław 1989 Warszawa
Hoesick Ferdynand 1941 Warszawa / WET
Honowska Jadwiga 1928 Ostry Szczyt
Honowski Jerzy 2011 Kraków
Honowska Maria 2009 Kraków / GS 03/2009
Horak Henryk 1964 Galeria Gankowa / Taternik 1-2/1966
Hornowski Emanuel 2008 Zakopane / Wierchy 74/2008
Hrebenda Andrzej 2009 Kraków / GS 12/2009
Hryniewiecki Jerzy 1988 Warszawa / WET
ks. Humpola Jan 1958 Liszki k. Krakowa
Huńczak Janusz 1976 Mięguszowiecki Szczyt
Hyła Wojciech 1963 Mięguszowiecki Szczyt Pośredni
Iwanowski Włodzimierz 1986 Alpy / Taternik 2/1987
Iwańczak Bernard 1950 Cubryna / TG
Jabłońska Jowita 2006 w zejściu z Przełęczy pod Chłopkiem
Jacobi Tadeusz 1984 Warszawa
Jaczewski Michał 1976 Kazalnica
Jagiełło Michał 2016 Zakopane
Jagodziński Jerzy 1971 Łódź / Taternik 2/1972
Jakiel Czesław 1985 Lhotse
Jakubowski Karol 2011 Kraków / Wierchy 77/2011
Jakubowski Ryszard 1972 Kopa Spadowa / Taternik 3/1972
Jakubowski Zdzisław "Szlachetny" 2013 Kraków / GS 06/2014
Jakubski Antoni 1962 Penley, Anglia / WEGA
Janas Zygmunt "Kuba" 2005 Senohraby, Czechy / Taternik 3-4/2005
Janczała Bogusław 1985 Himalaje / PP
Janczewski Edward 1959 Kraków / Taternik 2/1960
Janicka Małgorzata 2014 Zakopane / ZgO
Janik Antoni 2013 Kraków
Janik Stanisław 1998 Zakopane
Janikowski Teofil 1951 Kraków
Jankowiak Piotr 1987 Denali / ZgO
Jankowska Barbara 2007 Kraków / GS 12/2007
Jankowski Andrzej 1975 Hindukusz
Jankowski Józef 1977 Rymanów / RBiesz
Jankowski Tadeusz 2016 Warszawa / GS 05/2016
ks. Janota Eugeniusz 1878 Lwów / WET
Janotha Natalia 1932 Haga, Holandia / WET
Januszewicz Ludwik 1979 Wenezuela / WEGA
Januszkowski Józef 1967 Zakopane / WET
Jaremba Henryk 1959 pod Częstochową w drodze w skałki kroczyckie / Taternik 2-3/1959
Jarociński Kazimierz 1945 Dolina Kościeliska, rozstrzelany przez Niemców / NCmZ
Jarosz Stefan 1958 Warszawa / WET
Jaroszewski Michał 1980 Alpy / Wierchy 50/1981
Jaroszyński Jan 1956 Wrocław / WET
Jarzyna Jan 1963 Kraków, uczestnik wypadku i akcji ratunkowej TOPR na Małym Jaworowym Szczycie 1910
Jarzyna Tomasz 2007 Warszawa
ks. Jasiewicz Józef 1963 Zakopane
Jasiniak Henryk 1973 Poznań
Jasiński Jacek "Półkmieć" 2002 Kraków / Wierchy 69/2003
Jaszewski Janusz 2009 Toruń
Jaworowski Zbigniew "Baca" 2011 Warszawa
Jaworski Kazimierz 1973 Lublin / WET
Jaworski Stanisław 1983 Manaslu
Jaworski Zygmunt 1952 Kraków / WET
Jeleński Janusz 1992 Warszawa
Jerominówna Wanda 1944 w obozie koncentracyjnym w Ravensbrűck
Jentys-Gaszyńska Barbara 2015 Kraków / GS 08/2015
Jezierski Zdzisław 1960 Kościelec / Wierchy 30/1961
Jędrzejowski Henryk 1937 Rosja / WET
Jochałkowski Andrzej 1957 Żółta Igła / Wierchy 26/1957
Junger Jan 2005 Katowice
Jurkiewicz Jerzy 2008 Warszawa
Jurkowski Zbigniew 2009 Warszawa
Kacperski Michał 2010 Tien-Szań
Kaczmarek Bolesław 1968 Szpiglasowa Przełęcz / Taternik 2/1969
Kaczmarek Przemysław 2012 Wysokie Taury / ZgO
Kafel Ryszard 1994 Sanok / RBiesz
Kaiper Karolina 1993 Lodowy Zwornik / HZS
Kajka Włodzimierz 1974 Alpy
Kaliniewicz Zbigniew 1968 Egipt / Taternik 1/1969
Kalinowska Ewa 1986 Himalaje
Kalisz Jan 1978 Łańcut / RBiesz
Kalita Stanisław 2000 Kraków
Kalmus Piotr 1985 Nanga Parbat
Kamiński Adolf 1951 Nowy Targ / WET
Kamiński Jerzy 1982 Kozi Wierch / Wierchy 52/1983
Kamler Jacek 2017 Warszawa
Kaniut Halina 2010 Częstochowa
Kanwiszer Piotr 1980 Zamarła Turnia / Taternik 4/1980
Kapłon Jan 1999 Rabka / Wierchy 65/1999
Kardaś Regina 2005 Alpy
Karłowicz Mieczysław 1909 Mały Kościelec
Karpiński Adam 1939 Himalaje, Tirsuli
Karpiński Jacek 2010 Wrocław / PH
Karpiński Marek 1957 Młynarzowa Przełęcz / Taternik 1/1958
Karpiński Wacław 1960 Mnich / Taternik 1/1961
Karpiński Ryszard 1967 Kaukaz / Taternik 1/1968
Kasprzyk Piotr 1997 Kościelec
Kastelik Ryszard 1993 Alpy
Kaszynowa Alina 2000 Zakopane / GS 07/2000
Kenar Antoni 1959 Zakopane / Taternik 3-4/1960
Kęsicki Marek 1975 Broad Peak Middle
Kieczka Paweł 2008 Kocioł Mięguszowiecki
Kiełpiński Jan 1985 Kraków / WET
Kiełpiński Tadeusz 1943 Londyn / WET
Kierzak Włodzimierz 1983 Cubryna / Wierchy 52/1983
Kimla Roman 1989 Alpy / ZgO
Kirkor Michał 1907 Zakopane
Kiwerski Zygmunt 1978 Lodowy Szczyt / Taternik 2/1979
Klamerus Władysław 1992 Warszawa
Klarner Janusz 1949 Warszawa, zaginął bez wieści
Klauze Krzysztof 1952 Kozie Czuby / TG
Klauznicer Jerzy 1976 pod Lublinem / Taternik 2/1976
Klauznicer Zofia 1993 Sławkowski Szczyt
Klebba Jerzy 1960 masyw Szatana / HZS
Klemensiewicz Zygmunt 1963 Gliwice
Klimczyk Czesław   Oświecim / GS 10/2014
Klincewicz Jacek 1986 Himalaje
Kleszczyński Zdzisław 1938 Warszawa / WET
Kłak Rafał 1989 Dolina Raczkowa / ZgO
Kłaput Wiesław 1990 Warszawa
Kłossowski Marcin 2007 Świnica / Wierchy 73/2007
Kmiećkowiak Maciej 1981 Cubryna / Taternik 1/1982
Kobus Czesław 1978 Mnich / Taternik 2/1979
Kociałkowski Aleksander 1958 Poznań / Taternik 3/1958
Kochaj Leszek 1986 Żabi Mnich / Taternik 2/1986
Kogut Wieńczysław 2007 Kraków
Koisar Bernard 2016 Warszawa
Kokot Jerzy 2010 Częstochowa / ZgO
Kolankowski Jerzy 2001 Jelenia Góra / Wierchy 67/2001
Kołakowski Ryszard 1988 Makalu
Kołoczek Dariusz 1987 Mięguszowiecki Szczyt / Taternik 1/1988
Kołodziej Piotr 1984 Góry Kantabryjskie / Taternik 1/1985
Kołodziejczyk Mieczysław 2008 Zakopane / GS 08/2009
Kołodziejski Rafał 1978 Kaukaz / Wierchy 50/1981
Komornicki Stefan 1942 Kraków / WET
Konarski Krzysztof 1994 Warszawa
Konarzewski Wacław 1944 Powstanie Warszawskie
Kondyjowski Janusz 1977 Rakuska Czuba / PP
Konkel Marek 1977 Hruba Turnia
Koniak Józef 1979 Annapurna
Kończakowski Krzysztof 2014 Sławkowski Szczyt
Kopczyńska Ada 1940 w masywie Kopy Kondrackiej, w drodze na Węgry
Koperczak Zbigniew 1993 Lodowy Zwornik, idąc na pomoc / HZS
Kordys Roman 1934 Kraków
Korek Tadeusz 1957 Mięguszowiecki Szczyt
Korniłowicz Tadeusz 1940 Katyń
Korosadowiczowa Aleksandra 1986 / Wierchy 55/1986
Korosadowicz Zbigniew 1983 Zakopane
Korowicz Marek 1964 USA / GS 01/2014
Kosiński Paweł 1987 Kaukaz / Taternik 1/1987
Kosiorski Ireneusz 1980 Warszawa, katastrofa samolotu IŁ-62 / Taternik 2/1980
Kostecka Hanna "Foka" 1967 Żabi Mnich
Kot Stefania 1965 Kościelcowa Przełęcz
Kotarbiński Przemysław 1946 Alpy / WET
Kotecka Barbara 1979 Szpiglasowa Przełęcz
Kotowicz Marek 1968 Świnica / Taternik 1/1970
Kowalczyk Sławomir 1984 Cubryna / Wierchy 53/1984
Kowalik Jan 1998 Katowice / Wierchy 64/1998
Kowalik Jarosław 1998 Warszawa
Kowalski Gerard 1988 Dolina Małej Łąki
Kowalski Jacek 1996 Mokra Wanta / Taternik 2/1997
Kowalski Mieczysław 1939 Zakopane
Kowalski Tomasz 2013 Broad Peak
Kowenicki Stanisław 1992 Kraków / WET
Kozaczkiewicz Jacek "Koza" 1998 w drodze w Tatry słowackie
Kozicki Marek 2001 Kraków / Wierchy 67/2001
Koziebrodzki Władysław 1893 Chłopice / WET
Kozik Marian 1939 w walkach pod Starą Birczą
Kozioł Ryszard 1999 Kraków / Taternik 3/1999
Kozłowska Barbara 1985 Karakorum / Taternik 2/1985
Kozłowski Antoni 1967 Kaukaz
Kozłowski Krzysztof 1985 Alpy / PP
Kozłowski Krzysztof 2013 Kraków, redaktor Tygodnika Powszechnego
Kozłowski Stefan 2007 Krynica / GS 05/2009
Kozłowski Zdzisław 1992 Warszawa
Kozub Wojciech 2011 Mont Blanc / Wierchy 77/2011
Krajski Jerzy 1964 Dolomity, idąc po pomoc dla rannego partnera / Taternik 1-2/1964
Kraska Krzysztof 1985 Alpy / Taternik 2/1987
Krauze Bogdan 2008 Podlesice / Taternik 3/2008
Kreczmar Tomasz 1958 Żabia Czuba / Taternik 2-3/1959
Kroebl Adam 1950 Kraków / WET
Krok Wojciech 2014 Zakopane / TP 30/10/2014
Krókowska Zofia 1928 Ostry Szczyt
Krókowski Jerzy 1967 Wrocław
Król Ignacy 1951 Kraków
ks. Królikowski Bogusław 1912 Tarnów / WET
ks. Królak Mariusz 2008 Matterhorn
Krupski Stanisław 1981 Zakopane / NCmZ
Krüger-Syrokomska Halina 1982 K2
Kryczało Michał 2011 Młynarzowe Widła
Krygowska Zofia 1988 Kraków / WET
Krygowski Stanisław 1944 Kraków
Krygowski Władysław 1998 Kraków
Krysa Zbigniew 2013 Warszawa / Wierchy 79/2013
Krystek Tadeusz   USA / WET
Krzemiński Bogdan 1990 Sosnowiec / WET
Krzeptowski Andrzej 2013 Zakopane / Wierchy 79/2013
Krzeptowski Wojciech 1950 Niebieska Turnia
Krztoń Janusz 1984 Grań Baszt
Krzyszkowski Zbigniew 1929 Granaty / TG
Krzyżanowski Jacek 1974 Karkonosze, Śnieżne Kotły
Krzyżanowski Jan 1934 USA / WET
Księski Janusz 2001 Polski Grzebień / PP
Kubica Janusz 1994 Dolina Olczyska, katastrofa helikoptera TOPR w akcji ratunkowej / WWG
Kubiaczyk Stanisław 1960 masyw Szatana / HZS
Kubik Józef 1990 Wiedeń
Kubiński Zbigniew 1989 Kanada
Kuczewski Bartek 2010 Zamarła Turnia
Kudelski Tadeusz 1999 Mount Everest
Kukotko Witold 1980 Zamarła Turnia / Taternik 4/1980
Kukuczka Jerzy 1989 Lhotse
Kukurowski Grzegorz 2016 Himalaje, Shivling
Kula Bogusław 1987 Wołowa Turnia / Taternik 1/1988
Kulawik Jacek 1989 Alpy / ZgO
Kulczyński Władysław 1919 Kraków
Kulczyński Władysław junior 1923 Kraków
Kulig-Piątek Józef 2006 Zakopane / Wierchy 72/2006
Kupczyk Kazimierz 1930 Ostry Szczyt
Kuraś Marcin "Kret" 2012 Granaty / Wierchy 78/2012
Kurczab Janusz "Jano" 2015 Łask
Kurek Andrzej 1993 Sanok / RBiesz
Kurkiewicz Bożena 2010 w drodze do skałek Doliny Kobylańskiej
Kuszczak Andrzej 1980 Irak / informacja z Polskiego Klubu Górskiego
Kuszel Antoni 1992 Warszawa
Kuś Andrzej 2008 Rzeszów
Kuśka Antoni 2010 Jastrzębie Zdrój / Taternik 4/2010
Kutkowski Adam 1980 Świstowa Czuba
Kwiatek Paweł 1989 Kozi Wierch / Wierchy 57/1988-1991
Kwinta Zygmunt 1971 Mont Blanc
Kwiecień Adam 1967 Żabi Szczyt Niżni / Wierchy 37/1968
Kwiecień Wiesław 2009 Warszawa
Lande Jerzy 1954 Kraków / WET
Lange Jolanta 1969 Atlas / Taternik 3/1970
Larisch Feliks 1964 Kraków / WET
Lasek Franciszek 1991 Lutowiska / RBiesz
Lasikiewicz Lucjan 2002 Lodowy Szczyt
Latałło Stanisław 1974 Lhotse
Lenkiewicz Władysław 2012 Kraków / Wierchy 78/2012
Lerch Janusz 1981 Ganek
Lerski Mieczysław 1945 Niemcy, w obozie po Powstaniu Warszawskim
Lesiecki Józef 1914 w bitwie pod Łowczówkiem, w 1 Brygadzie Legionów Polskich
Lesnobrodzki Zbigniew 1989 Warszawa / Wierchy 57/1988-1991
Leszko Ludwik 1957 Kraków / WET
Leśniodorski Zygmunt 1953 Kraków / WET
Lewandowski Adam 2002 Kraków / Wierchy 68/2002
Lewandowski Jan 1970 Żabi Szczyt Niżni / Wierchy 40/1971
Lewicki Adam około 1943 Lwów / WET
Lewicki Andrzej 1978 Kazalnica / Taternik 4/1979
Lewicki Paweł 2013 Kościelec / Wierchy 79/2013
Liana Adam 2016 koło Kuźnic
Liberak Adam 2006 Zakopane / GS 09/2006
Lichaczewski Piotr 1993 Zakopane / WET
Lipczyńska Krystyna 1964 Galeria Gankowa / Taternik 1-2/1966
Liszewski Jan Krzysztof 2003 Mount Everest
Litowska Maria 1986 Andy Peruwiańskie
Loria Leon 1932 Zakopane / WET
Lose Piotr 1980 Alpy / Wierchy 50/1981
Lubiarz Zbigniew 1976 Mięguszowiecki Szczyt
Lubiarz Urszula 1978 Czarny Staw
Lustgarten Stanisław 1903 Łomnica / WET
Luxemburg Stanisław 1983 Londyn
Łabunowicz Marek “Maja" 2001 Szpiglasowy Wierch, w akcji TOPR
Łaciak Jakub 1998 Szczyrk / Wierchy  64/1998
Łagocki Zbigniew 2009 Kraków / GS 05/2009
Łapińska Wanda 1990 Zakopane
Łapiński Andrzej 2014 Kraków / Wierchy 80/2014
Łapiński Czesław 1989 Kraków
Łapiński Wojciech 1985 Bochnia / WET
Łaszkiewicz Julian 1991 Warszawa
Łaukajtys Tadeusz "Klaus" 2015 Toruń
Łazarski Roman 2001 Rabka / GS 01/2000
Łącki Jan "Aligator" 1995 Warszawa
Łącki Leszek 2016 Warszawa / GS 10/2016
Łęski Zygmunt 2007 Rysy / ZgO
Łomnicki Antoni 1941 Lwów / WET
Łopuszański Tadeusz 1955 Chorzów / WET
Machalica Zbigniew 2010 Kraków / Wierchy 76/2010
Maciuch-Grzybowska Jolanta 2007 Warszawa / GS 01/2007
Madej Paweł 1979 Żabi Mnich / Taternik 1/1980
Maik Włodzimierz 1960 Pośredni Granat / Taternik 1/1961
Maj Michał "Maju" 2010 Wielka Turnia / Wierchy 76/2010
Majchrzak Włodzimierz 1981 Dolina Hińczowa
Majerczyk Stanisław 1950 Zakopane / WET
Majewski Wacław 1977 Rajcza / WET
Makarczyk Janusz 1960 Warszawa / WET
Makarczyk Stefan 1930 Warszawa / WET
Malczewski Rafał 1965 Montreal / WET
Malecki Wojciech 1966 Hruby Wierch
Malarz Zdzisław 2005 Bielsko-Biała / ZgO
Malatyński Marek 1981 Masherbrum
Malczyk Ryszard "Rico" 1987 Kraków
Malinowski Marek 1997 Warszawa
Malinowski Paweł 1978 Kaukaz / Wierchy 50/1981
Malinowski Piotr 1995 Kraków / Taternik 2/1995
Maluschka Ryszard 1909 Wielka Buczynowa Turnia / Taternik 1/1911, 4/1976
Małachowski Bohdan 1964 Kraków / WET
Małachowski Jan 1917 Kościelisko / WET
Małek Aleksander 1997 Kaczy Mnich / TP 43/1998
Manduk Władysław 1989 Londyn
Mann Marta 1970 Modra Turnia / Taternik 1/1971
Marciniak Andrzej 2009 Pośrednia Grań
Marcinkowska Zofia 1956 Świstówka
Marcinkowski Cezary 1998 Bielsko-Biała / Wierchy 64/1998
Marcinkowski Marian 1956 pod Świstówką Roztocką / Wierchy 25/1956
Marcinkowski Włodzimierz 1991 Kraków / WET
Marcinowska Zofia 1956 Hala Goryczkowa, schronisko / Wierchy 25/1956
Marcinowski Władysław 1956 Hala Goryczkowa, schronisko / Wierchy 25/1956
Marczuk Anna 1983 Dziurawa Przełęcz / Wierchy 53/1984
Marczułajtis Wojciech 2014 Zakopane / Wierchy 80/2014
Marek Jakub 2007 Mont Blanc
Marusarz Andrzej 1968 Kraków
Marusarz Jędrzej 1954 / SzG
Marusarz-Jarząbek Jędrzej 1961 Zakopane / WET
Marusarz Stanisław I 1981 Zakopane / WET
Marusarz Stanisław II 1993 Zakopane
Maruszczak Adam 1984 Kazalnica / Wierchy 54/1985
Maślanka Jerzy 1961 Warszawa / WET
Mateja Stanisław 1994 Dolina Olczyska, katastrofa helikoptera TOPR w akcji ratunkowej / WWG
Mączka Janusz 2013 Kraków / Wierchy 79/2013
Mączyński Sławomir "Moniek" 1988 Alpy
Mendyk Rafał 2011 Częstochowa / ZgO
Mendyka Jerzy 1997 Sanok / RBiesz
Mędoń Piotr 2011 rzeka Uczja, Słowenia, w akcji ratunkowej
Michalak Marek 2010 Poznań / Taternik 3/2010
Michalczyk Piotr 2004 Dolina Małej Łąki / Wierchy 70/2004
Michalec Józef 2015 Dolinka Rumanowa
Michalewska-Ziętkiewiczowa Ela   prawdopodobnie Kanada
Michalski Leszek 1995 Toruń / Wierchy 61/1995
Michalski Waldemar 1997 Jelenia Góra / GS 07/1997
Michel Jarosław 1974 Ganek
Michna Janusz 1979 Kraków / RBiesz
Midowicz Władysław 1993 Kraków
Mielczarek Cezary 1962 Kazalnica
Mierzejewski Czesław 1977 Warszawa
Mierzejewski Henryk 2012 Warszawa
Mierzejewski Jacek 2001 Karkonosze
Mierzejewski Jerzy 1987 Warszawa
Mierzyński Bartosz 2016 Durny Szczyt
Mikiewicz Damazy 1960 Zakopane / Taternik 3-4/1960
Mikiewicz Rafał 2001 Zakopane / Wierchy 67/2001
Mikiewicz Zygmunt 2008 / Wierchy 74/2008
Milechman Dawid 1937 Dolinka za Mnichem
Milejski Andrzej   Granaty / Wierchy 41/1972
Miler Krzysztof 2012 Cubryna / Wierchy 78/2012
Milewski Jerzy 1997 Warszawa / Wierchy  63/1997
Milówka Adam 1954 Mięguszowiecki Szczyt Pośredni
Miodowicz Konstanty 2013 Warszawa / Wierchy 79/2013
Miodowicz-Wolf Dobrosława "Mrówka" 1986 K2 / WET
Mirosławska Wanda 1959 pod Częstochową w drodze w skałki kroczyckie / Taternik 2-3/1959
Mirosławski Waldemar 2011 Łódź / Wierchy 77/2011
Mischke Antoni Maciej 2003 Kraków / WEGA
Mischke Kazimierz 1993 Kraków / WET
Misiurewicz Piotr 2011 Warszawa
Misztal Mirosław 1989 Zakopane / Wierchy 57/1988-1991
Misztal Stanisław 2012 Szczyrk / WEGA
Mlącki Grzegorz 1988 Mnich / Wierchy 57/1988-1991
Młotecki Piotr 2003 Podkowa Leśna
Młynarczyk Andrzej 1978 Makalu
Moczek Łukasz "Chemik" 2007 Matterhorn
Modzelewski Krzysztof 1987 Kaukaz / Taternik 1/1987
Mogilnicki Henryk 1999 Zakopane / Wierchy 65/1999
Mogilnicki Stefan 1993 Warszawa / WET
Momatiuk Czesław 1972 Nowy Jork
Morawski Piotr 2009 Dhaulagiri
Mosingiewicz Krzysztof 1981 Ganek / Taternik 1/1985
Mostowski Jan 2012 Stany Zjednoczone
Motyka Emilian 1984 Grań Baszt / HZS
Motyka Stanisław 1941 w Dunaju pod Szentendre, na kurierskim szlaku
Mróz Andrzej 1972 Alpy / GS 03/2013
Mróz Jadwiga 1973 Żabi Mnich
Mucha Andrzej 1997 Kościelec
Mulawa Andrzej 1973 Dolina Roztoki
Murach Jerzy 1993 Sławkowski Szczyt
Myszkowski Wojciech 1976 Kazalnica
Nadybal Paweł 2011 rzeka Uczja, Słowenia, w akcji ratunkowej
Napieralska-Chwaścińska Hanna 2004 Warszawa
Narkiewicz-Jodko Konstanty 1963 Psary
Neczaj Andrzej 1979 Mont Blanc
Niedziałek Piotr 2014 Zakopane / TP 30/10/2014
Niedziałek Wojciech 1995 Zakopane / Wierchy  61/1995
Niedziółka-Król Elżbieta "Puchatek" 2017 Warszawa
Niemirkiewicz Marian 1951 Gdynia / WET
Nowacki Przemysław 1981 Masherbrum
Nowaczyk Bogdan 1975 Broad Peak Middle
Nowak Jan 1988 Himalaje
Nowicki Franciszek 1935 Zawoja
Nowicki Jan 1937 Kraków / WET
Nowicki Marek 2003 Warszawa
Nowicki Tadeusz 2001 Kraków / WET
Nowina-Konopka Krzysztof 2013 Głogoczów / Wierchy 79/2013
Nowiński Leszek 2013 Kraków / GS 09/2013
Nowiński Jerzy 2014 Kanada / Wierchy 80/2014
Nowotarski Artur 2002 Rymanów / RBiesz
Nowyk Wacław 1978 Kraków / Wierchy 50/1981
Nunberg Andrzej 1949 Rumanowy Szczyt
Obrochta Jan 1958 Zakopane / WET
Obst Gabriela 2015 Szczecin / GS 12/2015
Obstarczyk Franciszek 1969 Kraków / Wierchy 38/1969
Obstarczyk Jerzy 1985 Warszawa / ZgO
Oficjalski Jan 1979 Kaszmir, Arjuna
Ojrzyński Antoni 1967 Warszawa / WET
Okrasiński Adam 2017 Warszawa
Okrasiński Jerzy 2013 Warszawa
Olech Kazimierz Waldemar 2016 Warszawa
Oleksy Mateusz 2008 Chan Tengri
Olszański Bartek 2001 Szpiglasowy Wierch, w akcji TOPR / WWG
Olszewski Janusz 1964 Cubryna / Taternik 3-4/1964
Olszewski Józef 2004 Kraków / Taternik 3-4/2005
Ołtarzewski Krzysztof   Warszawa / RBiesz
Oppenheim Józef 1946 Kościelisko / WET
Orłowski Tadeusz "Stolik" 2008 Warszawa
Orłowski Wiesław 1947 Galeria Gankowa
Orłowski Witold 1968 Durban / WET
Orrenburg-Orr Józef 1960 Nowy Jork / Taternik 3-4/1960
Osiecki Stanisław 1967 / WET
Osiecki Stefan 1977 Wielka Brytania
Ostaszewski Bogdan 2011 Łódź
Ostrowski Aleksander 2015 Gasherbrum II / RBiesz
Ostrowski Tadeusz 1941 Lwów, stracony przez Niemców / WET
Ostrowski Wiktor 1992 Warszawa
Otręba Wacław 1989 Mount Everest
Owoc Henryk 2012 Krosno / RBiesz
Pająk Kazimierz 1973 Prokocim / Wierchy 42/1973
Palus Krzysztof 1987 Mnich / Taternik 1/1987
Panek Jerzy 1944 Warszawa, z rąk niemieckich
Panek Kazimierz 1935 Lwów
Panfil Józef 1959 Żabi Szczyt Wyżni / Taternik 2/1960
Pankiewicz Krzysztof 2009 Łódź
Paryski Witold 2000 Zakopane
Pasek Anna 2007 Mont Blanc
Pasich Antoni 2012 Przemyśl / RBiesz
Paszkowski Jakub 1988 Kościelec / Wierchy 57/1988-1991
Paszucha Kazimierz 1990 Kraków / WET
Paszyński Wojciech 1985 Kościelec / Taternik 1/1985
Paully Marian 1978 Kraków
Paulo Maria 1955 Niebieska Turnia / TG
Pawełczyk Andrzej 1987 Świstówka Waksmundzka / PP
Pawlewska-Szydłowska Irena 1982 Poznań
Pawlewski Bronisław około 1917 Lwów / WET
Pawlewski Tadeusz 1970 Szczecin
Pawlica Władysław 1919 Kraków
Pawliczek Antoni 1996 Katowice / Wierchy 62/1996
Pawlikowski Jan Gwalbert 1939 Lwów
Pawlikowski Michał 1970 Londyn / WET
Pawlikowski Mieczysław 1903 Kraków / WET
Pawłowski Bogumił 1971 Góra Olimp / WET
Pawłowski Tadeusz 1992 Zakopane
Perzyński Ryszard 1972 Żabia Przełęcz
Petecki Jan Kazimierz 1939 Tarnopol, w walce z Sowietami / WET
Petrycki Roman 1987 Warszawa / WET
Pęksa Jan   / SzG
Piasecki Eugeniusz 1947 Ptaszyn k. Cieplic
Piasecki Stanisław 1941 rozstrzelany w Palmirach
Piątkowski Eugeniusz 1976 Warszawa
Pierzchalanka Jadwiga "Orlica" 1980 Nowy Targ
Pierzchała Jerzy po 1946 Wielka Brytania
Pietkiewicz Jerzy 1979 Annapurna / Taternik 2/1980
Pietraszek Andrzej 2013 Warszawa
Pietrowicz Jerzy 1989 Wrocław / Wierchy 57/1988-1991
Pikulski Andrzej 1973 Żabi Mnich
Pietsch Andrzej 2010 Kraków / GS 11/2010
Pilch Andrzej 1981 Jabłonka / Wierchy 50/1981
Pilitowski Jerzy 2007 Toronto / GS 01/2007
Piotrowski Jerzy Jan 2003 San Paulo, Brazylia / Wierchy 69/2003
Piotrowski Kazimierz 1962 Kraków / WEGA
Piotrowski Tadeusz 1986 K2
Pisarzewska Stanisława 1941 Warszawa / WET
Pogorzelski Maciej "Bąbel" 1966 Alpy / Taternik 3-4/1966, 2/1968
Pop Krzysztof 2006 Hińczowa Turnia / PP
Popko Maciej 2014 Warszawa
Porada Krzysztof 1978 Kaukaz / Wierchy 50/1981
Porębski Stanisław 1960 Kraków / Taternik 3-4/1960
Porożyński Janusz 2005 Mont Blanc / Taternik 3-4/2005
Poszumski Jędrzej 1974 Gąsienicowa Przełączka / PP
Potocki Jerzy 1966 Noszak
Prauss Tadeusz 1940 Katyń / WET
Pręgowski Ludwik 1926 Warszawa / WET
Pręgowski Zenobiusz 1971 Szprotawa / WET
Probulski Bogusław 1994 Giewont, pn ściana / Taternik 2/1995
Prokopek Lubomir 2014 Paryż / ZgO
Przedpełska-Preisner Hanna 2009 Warszawa
Przerwa-Tetmajer Kazimierz 1940 Warszawa
Przerwa-Tetmajer Włodzimierz 1923 Bronowice / WET
Przystał Krzysztof 1985 Himalaje / PP
Przystasz Stanisław 1975 Sanok / ZgO
Pszon Jerzy 2008 Kraków
Ptak Jerzy 1992 Kasprowy Wierch, wypadek na paralotni / Wierchy 58/1992
Ptakowska-Wyżanowicz Halina 1965 Morze Północne, w czasie rejsu / WET
Pychowa Janina 1977 Kuźnice / WET
Pytlakowski Andrzej 2010 Warszawa / Taternik 4/2010
Rabowski Ferdynand 1940 Zakopane
Radecki Paweł 1996 Mięguszowiecki Szczyt Czarny / Wierchy 62/1996
Radło Leszek 1997 Warszawa
Radomski Andrzej 2007 Kraków / GS 04/2007
Radwańska-Paryska Zofia 2001 Zakopane
Radziwon Janusz 1977 Mięguszowiecki Szczyt
Rapf Feliks 1972 Nowy Sącz / WET
Ratajczak Aleksander 1970 Mięguszowiecki Szczyt / Wierchy 39/1970
Rdułtowski Jarema 1963 Mięguszowiecki Szczyt
Reising Jerzy 1960 masyw Szatana / HZS
Rewaj Maria 1969 Atlas / Taternik 3/1970
Riemen Lesław 2009 Zakopane
Ritterschild Zdzisław 1944 Zakopane / WET
Rogalska Marta 2005 Kaukaz
Roguska-Cybulska Jadwiga 1971 Warszawa
Roj Wojciech 1924 Zakopane
Rokita Aleksander 2015 Kraków / GS 10/2015
Rokosz Bogumił 2013 Nowy Sącz / RBiesz
Roman Łukasz 2011 Gliwice
Romaniszyn Bronisław 1963 Kraków / WET
Rostafiński Jan 1966 Warszawa / WET
ks. Roszek Wojciech 1984 Poronin
Rowicki Jerzy 1993 Sławkowski Szczyt
Rożek Jan 1963 Mięguszowiecki Pośredni / Wierchy 33/1964
Rubinowski Zbigniew 1996 Salzburg
Rudnicki Jerzy "Druciarz" 1988 Katowice
Rudzński Juliusz 2004 Skałki Podlesickie / PP
Rudziński Ryszard 1973 Kazalnica / Wierchy 42/1973
Rudzki Jacek 1969 Żabi Mnich / Taternik 2/1970
Rusiecki Jacek Kazimierz "Dżak" 2005 Kraków
Rutkiewicz Wanda 1992 Kanczendzonga
Rybicki Janusz 1994 Dolina Olczyska, katastrofa helikoptera TOPR w akcji ratunkowej / WWG
Rykiert Zygmunt 2014 Gliwice / Wierchy 80/2014
Rysula Maciej 1996 Alpy / WEGA
Ryznar Julian 1979 Annapurna
Ryznar Witold 1999 Brzozów / RBiesz
Rzepecki Jerzy 1978 Wrocław
Rzepecki Zbigniew 1972 Polana pod Wołoszynem
Rzewnicki Jan 1944 Powstanie Warszawskie, męczeńską śmiercią / WET
Sadlej Krzysztof 2012 Zamarła Turnia
Saduś Lucjan 2014 Moczydło k. Krakowa / Wierchy 80/2014
Saloni Stanisława 2014 Nowy Jork / GS 06/2014
Sałęga Ryszard 2010 Cieplice Śląskie / Taternik 4/2010
Sanecki Marian 1976 Rzeszów / RBiesz
Sałyga-Dąbkowska Krystyna 2015 Zakopane
Sapyta Katarzyna 1983 Alpy
Sawicki Jan 1997 Anglia
Sawicki Jerzy "Szmaciarz" 1968 Morze Śródziemne, katastrofa lotnicza / Taternik 1/1969
Sawicki Mirosław 2005 Kaukaz
Sawicz Roman 1969 Dolina Mięguszowiecka / Taternik 1/1970
Saysse-Tobiczyk Kazimierz 1980 Warszawa / WET
Schiele Aleksander 1976 Konstancin
Schiele Kazimierz 1956 Zakopane
Schiele Tadeusz 1986 Zakopane
Schramm Wiktor 2007 Poznań
Serafin Roman 1992 Warszawa / WET
Serini-Bulska Małgorzata 1964 Warszawa
Shoen Jan 2005 Kozia Przełęcz Wyżnia
Siadek Bronisław 2011 Warszawa / WEGA
Sidwa Andrzej 2017 Gliwice
Sieczka Maciej 1887 Zakopane
Siedlecki Michał 1940 w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen / WET
Siedlecki Stanisław 2002 Łódź
Siekierski Paweł 1986 Skrajny Granat / Taternik 2/1986
Sieklucki Robert "Menel" 2011 Nowy Jork
Siemiaszko Waldemar 1994 Karpacz / Wierchy 60/1994
Siemiątkowski Janusz 12-12-2016 Kraków
Sierpowski Witold "Drzewus" 1988 Wołowa Turnia
Siermontowski Aleksander 1942 Kraków / WET
Sikorski Andrzej 1975 Broad Peak Middle
Sinkówna Krystyna 1978 Kraków
Siwak-Klauznicer Zofia 1993 Sławkowski Szczyt
Skarżyński Andrzej 1983 Alpy Szwajcarskie, w jaskini
Skarżyński Lech "Kursant" 1978 Czarny Staw
Skalski Juliusz 1990 Alpy / PP
Skiba-Marek Alina 2013 Calgary, Kanada
Skierski Samuel "Samek" 1968 wschodnia ściana Mont Blanc
Sklepowicz Adam 2004 Rzeszów / Wierchy 70/2004
Skłodowski Andrzej "Baron" 2007 Warszawa
Skoczylas Adam 1966 Łódź
Skoczylas Zbigniew 2015 Otwock
Skolimowska-Berska Aleksandra 2014 Tylmanowa / ZgO
Skolimowski Jerzy 1985 Londyn / WET
Skorek Grzegorz 2004 Chan Tengri
Skorupa Piotr 1971 Kazalnica
Skotnicówna Lida 1929 Zamarła Turnia
Skotnicówna Marzena 1929 Zamarła Turnia
Skrodzki Wojciech 2016 Warszawa / GS 03/2016
Skupień Andrzej 2003 Zakopane / Wierchy 69/2003
Skupień Stanisław 1983 Zakopane / WET
Skupiński Andrzej "Maharadża" 2005 Calgary, Kanada / Wierchy 71/2005
Skrzypczak Grzegorz 2007 Matterhorn
Skrzypczak Marek 1986 Kazalnica / Taternik 2/1986
Skwirczyński Andrzej "Skwir" 2009 Kraków / WEGA
Słodyczka Władysław 2006 Sanok / RBiesz
Smaga Stanisław 1998 Aconcagua / Wierchy 64/1998
Smolarski Andrzej 1979 Mięguszowiecki Szczyt Czarny / Taternik 1/1980
Smoluchowski Marian 1917 Kraków
Smoluchowski Tadeusz 1936 Kościan
Smoluchowski Wilhelm 1974 Warszawa
Smól Andrzej 1975 Wielka Galeria Cubryńska / Wierchy 44/1975
Smólska Agnieszka 1987 Warszawa
Sobolewska Zofia 1965 Kaukaz / Taternik 1-2/1966
Sobolewski Marek 1983 Kraków / Wierchy 52/1983
Soiński Jakub 2010 Dolomity / PP
Sokołowski Adam 1984 Kraków
Sokołowski Jan Seweryn 1953 Warszawa
Sokołowski Marek 1994 Warszawa
Sokołowski Marian 1939 Warszawa
Sokołowski Stanisław 1990 Warszawa
Sokołowski Witold 1989 Australia
Sopicki Karol 1985 Himalaje / PP
Sosik Grzegorz 1995 Kazalnica
Sowa Kazimierz 2011 Limanowa / Wierchy  77/2011
Sowa Marian "Rysiek" 2014 Zakopane / GS 06/2014
Sowa Marian Edward 2004 Zakopane / Wierchy 70/2004
Spławiński Jan 1993 Zakopane
Spytek Franciszek 2014 Zakopane / TP  30/10/2014
Stachowiak Józef 1979 Mięguszowiecki Szczyt / Taternik 1/1980
Stachowiak Michał 1986 Acconcagua
Stanilewicz-Kamionka Maria 1984 Alpy
Stanisławski Wiesław 1933 zachodnia ściana Kościółka
Stanecki Aleksander 1939-1945 / ZDT 
Stanoch Andrzej 1964 Kraków / Taternik 3-4/1964
Stanowski Jakub 2007 Mont Blanc
Stanuch Jerzy 1980 Warszawa
Staręga Marek 2012 Paryż
Staronka Monika 1975 Kościelec
Stasiczak Jan 1987 Zagórz / RBiesz
Staszel-Polaczkowa Bronisława 1988 Kościelisko / WET
Staszel Jan 2003 Warszawa
Stawarz Edward 2005 Zakopane / Wierchy 71/2005
Stawowy Jakub 2011 Długi Giewont / Wierchy 77/2011
Stecki Konstanty senior 1978 Poznań / WET
Stecki Konstanty junior 1996 Zakopane / WET
Stepek Zbigniew 1973 Himalaje / Taternik 3/1974
ks. Stolarczyk Józef 1893 Zakopane
Stolarek Marianna 2009 Wrocław
Stopka-Ceberniak Jan 1962 Kościelisko / WET
Stopka Jan po 1891 Zakopane / WET
Strumiłło Zofia 1959 Czarny Szczyt / Taternik 1/1960
Strumiłło Tadeusz 1956 Mięguszowiecki Szczyt Pośredni
Struś Jerzy 1992 Nowy Jork / RBiesz
Stryczyński Jan 2010 Poznań / WEGA
Stryjeński Jan 1996 Genewa / Wierchy 62/1996
Strzeboński Eugeniusz 1978 Dolina za Mnichem
Strzelecki Jan 1988 Warszawa
Strzembosz Tomasz 2004 Warszawa
Strzyżewski Wojciech 1997 Lesko / RBiesz
Studniarek Zbigniew 2005 Mount Blanc
Suchowski Wojciech 1971 Cubryna / Taternik 4/1971
Sukiennik Andrzej 1979 Mont Blanc
Sułczyński Jerzy 1959 Cubryna / Taternik 1/1960
Surewicz Bronisław 1997 Warszawa
Stolarek Marianna 2009 Wrocław / Taternik 1/2010
Szafirski Ryszard 2016 Otwock
Szafruga Stefan 1972 Hińczowa Przełęcz / Taternik 3/1972
Szajuk-Pietraszek Zofia 1998 Warszawa / RBiesz
Szczepańska Maria 1991 Warszawa
Szczepańska Bernadeta 2011 Karakorum / Wierchy 77/2011
Szczepański Alfred 1954 Kraków
Szczepański Jacek 1979 Kaszmir Arjuna / WEGA
Szczepański Jan Alfred 1991 Warszawa
Szczepański Jan Józef 2003 Kraków / WEGA
Szczepański Paweł 2010 pod Bańdziochem / PP
Szczęsny Włodzimierz "Bazowy" 2008 Andy Patagońskie / PP
Szczuka Mieczysław 1927 Zamarła Turnia / WET
Szczurowski Stefan 2006 Jelenia Góra / Wierchy 72/2006
Szczygieł Jacek 2016 Piastów
Szelągowski Stanisław 1953 Brzeziny k. Łodzi / Wierchy 26/1957
Szewczyk Czesław 1976 Sanok / RBiesz
Szlenk Krzysztof Marian 1981 Dolina Staroleśna
Szlenk Wiesław 1995 Warszawa
Szłuiński Jacek 1978 Kołowa Szczerbina / Taternik 2/1979
Sznapka Leszek 1996 Galeria Gankowa / Taternik 2/1997
Sznytzer Jerzy 2006 Sierra Nevada
Szokalski Jan 1961 Mały Durny Szczyt
Szot Henryk 1963 Kraków / Taternik 1-2/1964
Szubert Leon 1992 Warszawa
Szulakiewicz Stanisław 1910 Mały Jaworowy Szczyt
Szulc Jan 1972 Żleb Mnichowy / Taternik 3/1972
Szulc Tadeusz 1982 Makalu
Szumilas Jerzy 2009 Sanok / RBiesz
Szumski Juliusz 2003 Kraków / WEGA
Szurek Adam 2010 Warszawa / GS 11/2010
Szymanowski Adam 2001 Warszawa / Wierchy 67/2001
Szymanowski Włodzimierz 2005 Francja / Wierchy 71/2005
Szymański Krzysztof 1959 Granaty, komin Drage’a / Wierchy 28/1959
Szymański Wojciech 2010 Toruń
Szywała Witold 1970 Jaskinia Śnieżna / Taternik 3/1970
Ścibielski Marek 1983 Alpy
Ściesińska Anna 1957 Dolina Pańszczyca / Taternik 4/1957
Ścisłowicz Michał 2000 Próg Mnichowy / PP
Ślaski Juliusz 1990 Alpy / Wierchy 57/1988-1991
Śledziewska Ewa 2011 Kraków / WEGA
Ślimak Wojciech 1896 Zakopane / WET
Śmiałek Janusz 1997 Żabi Szczyt Wyżni
Świątecki Andrzej 2015 Łódź / GS 09/2015
Świerczek Mateusz 2008 Przełęcz pod Rysami / Wierchy 74/2008
Świerz Leopold 1911 Kraków / WET
Świerz Mieczysław 1929 zachodnia ściana Kościelca
Świerz Stanisław 1951 Zakopane / WET
Świerz Tadeusz 1949 Kraków / WET
Świerz Witold 1940 Kraków / WET
Tabakowski Piotr "Pedro" 2015 Kraków / GS 09/2015
Tadeusiak Wanda 2016 Warszawa
Tarasiewicz Edward 1973 Mnich
Targalski Tadeusz "Asceta" 2007 Warszawa
Tarnowski Marek 2013 Kraków
Tasiemska Barbara 1979 Galeria Gankowa
Tatar Józef 1922 Zakopane / WET
Tatar Szymon starszy 1911 Zakopane / WET
Tatar Szymon młodszy 1917 Zakopane / WET
Tatarkiewicz Krzysztof 2011 Warszawa
Teisseyre Elżbieta 2008 Warszawa / GS 07/2008
Terlecki Alfred 1973 Zakopane
Tobolewski Aleksander 1958 nad Czarnym Stawem
Tomasik Ryszard 2010 Warszawa
Tomaszewski Jerzy 2013 Toruń / Wierchy 79/2013
Tomaszewski Krzysztof 1974 Alaska
Tomaszkiewicz Sergiusz 1997 Kaczy Mnich / TP 43/1998
Tomczyk Marcin 1992 Mięguszowiecki Szczyt
Tomiczek Leszek 2007 Kozi Wierch
Topczewska-Baranowska Danuta "Toczka" 2012 Warszawa
Trebenda Adam 2002 Sanok / RBiesz
Trenklerówna Elżbieta 1977 Warszawa / NCmZ
Truszkowski Andrzej 2007 Kraków / GS 06/2007
Turek Jan 1956 Giewont, Żleb Kirkora
Tworek Marian 2004 Jelenia Góra / Wierchy 70/2004
Tybor Jan 2014 Zakopane / Wierchy 80/2014
Tyczka Franciszek około 1950 Bochnia
Tylka-Suleja Wojciech 1916 Albania / WET
Tyrakowska Ewa 1980 Krzesanica / PP
Tyszko Marcin 2010 Wielka Turnia / Wierchy 76/2010
Uchmański Bernard "Benek" 1995 Alpamayo / Taternik 2/1996
Ulanicki Krzysztof 1983 Warszawa
Urbański Stanisław "Aresztant" 1997 Kraków
Urbański Zbigniew 1982 Żywiec / Wierchy 50/1981
Ustupski Jerzy 2004 Zakopane / Wierchy 70/2004
Uszyński Jarosław 1966 Wielicka Baszta
Uznański Adam Feliks 1986 Wrocław / WET
Uznański Józef "Ujek" 2012 Zakopane
Vogel Paweł 2000 Zakopane / WEGA
Wachowicz Joachim "Dżon" 1996 Morze Śródziemne
Wajs Łukasz 1998 Hińczowa Przełęcz / Wierchy 64/1998
Wala Jędrzej starszy 1896 Zakopane / WET
Wala Jędrzej młodszy 1900 koło Preszowa / WET
Walewski Andrzej 1968 Żabia Turnia Mięguszowiecka / Taternik 4/1968
Waligóra Włodzimierz 2010 Poznań / Taternik 2/2010
Wallish Karol 1934 Kraków
Waloszczyk Piotr "Kukuła" 2011 Niemcy
Walusiak Marek 1998 Andrychów / ZgO
Wardasówna Maria 1986 Warszawa / Wierchy 55/1986
Warlikowski Marek 2003 Aconcagua
Warteresiewicz Jerzy 1998 Warszawa
Wasserberger Ryszard 1925 przy Żabim Jaworowym Stawie, pozostając z turystami aby im pomagać
Waszkiewicz-Konopacka Maria 1966 Hruby Wierch / Taternik 2/1967
Waśniewski Tadeusz 1982 Kozi Wierch
Watycha Ludwik 1976 Warszawa / WET
Wawro Ryszard 1957 Przełęcz pod Drągiem
Wawrzyniak Zbigniew 1957 Kozia Dolinka / Taternik 2/1958
Wayda Michał 2010 Kraków / Taternik 3/2010
Wąchała Wojciech 1984 Kazalnica / Wierchy 54/1985
Wątroba Andrzej 1971 Cubryna / Taternik 4/1971
Wdowiak Szymon 2013 Milanówek k. Warszawy
Wehr Jerzy 1977 Hindukusz
Wajs Łukasz 1997 Hińczowa Przełęcz / Wierchy 64/1998
Wenta Wojciech "Rekin" 2013 Szczecin / GS 11/2013
Westfalewicz Tadeusz "Marynarz" 1954 Mięguszowiecki Szczyt Pośredni, w akcji ratunkowej
Wesołowski Jerzy 1992 Warszawa
Węglorz Emil 1993 Rabka / Wierchy 59/1993
Węgrzynowicz Zenon 2001 Teneryfa / WEGA
Wicherkiewicz Jerzy 1944 Kazimierza Wielka, poległ w ruchu oporu / WET
Widmański Andrzej 2013 Warszawa / ZgO
Wiercigroch Mieczysław 1980 Żabie Wrótka / PP
Wikorejczyk Marek 2005 Szklarska Poręba / Wierchy 71/2005
Wilak Karol 1950 Wielkopolska
Wilk Zygfryd 1976 Zabornia / RBiesz
Will Marek 1981 Skrajna Turnia / Wierchy 51/1982
Wilusz Andrzej 1975 Alpy
Winkler Jacek 2002 Alpy
Wirski Ziemowit "Ziomek" 2006 Gierlach / GS 09/2006
Wisner Jerzy 2010 Katowice / Taternik 2/2010
Wisłocki Adam 1943 obóz Mauthausen, stracony przez Niemców / WET
Wiśniewski Krzysztof 1979 Mnich / Taternik 2/1980
Wiśniewski Tadeusz 1943 Warszawa, rozstrzelany przez Niemców / WET
Witwicki Bronisław 1992 Sanok / RBiesz
Włodarski Ireneusz 1992 Sokoliki
Włoszczyna Marian 1959 Cubryna / Taternik 1/1960
Wojsznis Justyn 1965 Warszawa
Wojtusiak Janusz 2012 Kraków / Wierchy 78/2012
Wojtusiak Roman 1987 Kraków / WET
Wojnarowicz Jerzy 2013 Wrocław / GS 09/2013
Wojas Henryk 1980 Zakopane / Wierchy 49/1980
Wojciechowski Przemysław 1994 Łódź / Wierchy 60/1994
Wojewodzic Bartłomiej 2013 Kazbek / GS 11/2013
Wojda Krzysztof 1987 Białczańska Przełęcz Wyżnia / Taternik 1/1988
Wojnar Witold 1933 zachodnia ściana Kościółka
Wojnar Wojciech 1999 Bielsko-Biała / ZgO
Wojtera Tadeusz 2005 Katowice / Taternik 3-4/2005
Wolf Jan 1992 Kazalnica / WET
Wolf-Szczerba Joanna 2012 Dolina Goryczkowa
Wolski Andrzej 1996 Łódź
Wołczański Jan 1994 Rymanów / RBiesz
Worwa Stanisław 2003 Kraków
Worytkiewicz Jerzy 2007 Lozanna / GS 03/2007
Wosiński Andrzej 2007 Mont Blanc / ZgO
Woszczerowicz Jacek Dyzma 1964 Mały Kiezmarski Szczyt / Taternik 1-2/1964
Wowkonowicz Tadeusz "Teddy" 2005 Chamonix
Woźniak Jerzy 1949 Rumanowy Szczyt
Woźnica Jerzy 1980 Karkonosze
Wójcik Janusz 2009 Wetlina / RBiesz
Wójcik Zygmunt 1972 Zakopane / WET
Wroczyński Michał 2006 Warszawa
Wroniewicz Wojciech 2013 Góry Sarek , Szwecja / ZgO
Wróż Wojciech 1986 K2
Wróblewski Sławomir 2007 Matterhorn
Wrześniak Czesław   Kanada
Wrześniak Stanisław 1980 Chicago / Taternik 2/1980
Wyrostkiewicz Krystyna 1999 Bydgoszcz / Wierchy 65/1999
Wyrwa Paweł 2011 Opole / WEGA
Zacharzewski Jan "Wańka" 2013 Francja / GS 11/2013
Zając Leszek 2006 Przemyśl / RBiesz
Zajączkowski Maciej 1983 Edynburg / WET
Zajder Łukasz 2013 Kazbek / GS 11/2013
Zakrzewska Danuta 1981 Warszawa
Zakrzewska Lidia 1984 Koprowy Wierch / Wierchy 54/1985
Zakrzewski Henryk 2011 Toruń
Zakrzewski Jerzy "Radca" 1992 Warszawa
Zakrzewski Wacław 1948 Kraków / WET
Zalega Bogdan 1994 Warszawa
Zaleski Jan 2013 Kraków / Wierchy 79/2013
Zalewski Andrzej 1986 Patridge Green, Anglia / WET
Zalewski Mirosław 1985 Alpy / Wierchy 54/1985
Zaremba Stanisław Krystyn 1990 Aberystwyth, Walia / WET
Zaruski Mariusz 1941 w Chersoniu, w więzieniu sowieckim
Zarycki Szymon 1970 Zakopane / WET
Zathey Ryszard 1999 Warszawa
Zawada Andrzej 2000 Warszawa
Zaunar Jan Karol 2013 Warszawa / GS 08/2014
Zbijewski Przemysław 1960 Niżne Rysy / Wierchy 30/1961
Zboiński Andrzej 2006 Warszawa
Zbyszewska-Kisielińska Stanisława 1961 Wrocław / Taternik 4/1961
Zdyb Stanisław 1954 Zakopane
Zeman Mirosław 1981 Mięguszowiecki Szczyt
Zembatowa Julia około 1950 Zakopane
Ziemblic Ludwik 1987 Zakopane / WET
Ziemilski Andrzej 2003 Warszawa / WET
Zierhoffer August 1969 Poznań
Zierhoffer Maria 2013 Poznań / GS 09/2013
Zierhoffer Stanisław 2013 Poznań / WEGA
Zięba Stefan   Krosno / RBiesz
płk Ziętkiewicz Władysław 1940 poległ pod Raon L’Etap, Francja / WET
Ziołecki Aleksander "Olo" 1991 Żabi Szczyt Niżni
Znamięcki Aleksander 1964 USA
Zubek Józef 1988 Zakopane / WEGA
ks. Zwoliński Piotr 2010 Tien-Szań
Zwolński Stefan 1982 Zakopane / WEGA
Zwoliński Tadeusz 1955 Zakopane / WEGA
Zygadlewicz Janina 2011 Katowice
Zygał Zbigniew 1970 nad Czarnym Stawem / Taternik 4/1971
Żądło Marian 1997 Kraków / RBiesz
Żebrowski Tadeusz 1986 pod Małym Kościelcem / Taternik 2/1986
Żegota-Cięglewicz Edmund 1928 Kraków / WET
Żelechowski Marek 1971 Jaskinia nad Kotlinami / Wierchy 40/1971
Żuławska Kazimiera 1971 Warszawa
Żuławski Janusz 1937 Wilno
Żuławski Jacek 1976 Warszawa
Żuławski Jerzy 1915 Dębica, w Legionach Polskich / WET
Żuławski Juliusz 1993 Warszawa
Żuławski Marek 1985 Londyn
Żuławski Wawrzyniec 1957 Mont Blanc
Żurawski Jan 2017 Warszawa
Żurek Marek 1979 Cubryna / Taternik 4/1979

  Do góry

Źródła informacji o Zmarłych:

1. (WET) Witold Henryk i Zofia Paryscy, "Wielka Encyklopedia Tatrzańska" - Wydawnictwo Górskie 2004
2. (ZDT) Bolesław Chwaściński, "Z Dziejów Taternictwa" - Sport i Turystyka 1979 
3. (WWG) Michał Jagiełło, "Wołanie w Górach" - Iskry 2006  
4. (PH) Janusz Kurczab, "Polskie Himalaje" - Biblioteka GW 2008
5. (PP) Paweł Pallus, "Lista Pamięci tych co zginęli w górach i skałach" 
6. "Taternik"
7. (SCmZ) Janusz Zdebski, "Stary Cmentarz w Zakopanem" - Wydawnictwo PTTK Kraj 1986  
8. (NCmZ) Maciej Pinkwart, Janusz Zdebski, "Nowy Cmentarz w Zakopanem" - Wydawnictwo PTTK Kraj 1988  
9. (TG) Kroniki TOPR - tatrygory.pl
10. (GS) J. Nyka, "Głos Seniora" - www.nyka.home.pl
11. (HZS) Horska Zachranna Slużba - www.hzs.sk
12. (ZgO) Zgłoszenie przez prywatną osobę
13. (WEGA) Jan i Małgorzata Kiełkowscy, "Wielka Encyklopedia Gór I Alpinizmu", tom 6 - Ludzie Gór
14. (TP) "Tygodnik Podhalański"
15. (SzG) "Sygnały z Gór" - na 60cie TOPR
16. (RBiesz) "Liber mortuorum", (Księga Zmarłych) - Grupy Bieszczadzkiej GOPR