Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kolejna edycja warsztatów zawodniczych za nami

2017-03-11
Autor: Paweł Bednarz
W ubiegłą niedzielę odbyła się trzecia już edycja klubowych warsztatów przedstartowych. Tym razem gościliśmy na prawobrzeżnym Obiekto. Jako że pierwsze edycje Pucharu Polski tuż-tuż, postanowiliśmy dać zawodnikom okazję do sprawdzenia wypracowanej przez zimę formy w warunkach możliwie zbliżonych do startowych.
 
colage

Za nakręcenie bulderów odpowiadała lokalna drużyna routesetterska w składzie: Robert Subdysiak i Kuba Jodłowski. Dzięki ich wysiłkom na ścianie pojawiło się po 5 problemów dla każdej z trzech kategorii, do których przydzieleni zostali startujący. Obowiązywała formuła eliminacji: 5 minut na zrobienie każdego problemu i 5 minut przerwy pomiędzy problemami.
 
icoteraz

Warsztaty były okazją do małej powtórki z pucharowych przepisów: była strefa, w ruch poszły karty startowe, a nad zgodnością z regułami sztuki czuwali sędziowie. Ci, którzy dopiero myślą o pucharowych startach mogli zmierzyć się z niełatwym zadaniem zaplanowania startu od strony taktycznej. A ci bardziej zaprawieni w zawodniczych bojach mogli szlifować swoje wypracowane już strategie. 
 
icoteraz

W tej edycji wprowadziliśmy innowację w stosunku do poprzednich warsztatów w pucharowej formule. Każdemu startującemu został przydzielony opiekun, obserwowujący jego start na wszystkich problemach. Dzięki temu po zejściu z ostatniego bulderu zawodnik dowiadywał się, jakie błędy popełnił i nad czym powinien skupić się podczas treningów. W rolę opiekunów w tej edycji wcielili się Kuba Jodłowski, Piotrek Smaroń, Janek Sokołowski i Olek Romanowski.
 
opiekunowie

Serdecznie dziękujemy Obiekto za gościnę i zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Olgi Wieczorek.

Do zobaczenia na kolejnej edycji!

Paweł Bednarz
Piotrek Smaroń
Janek Sokołowski
Tomasz Rumianowski
 
zgory