Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Dziel się wraz z nami nadzieją na równość na całym świecie
Jusza, 21.12.2017 20:57 Hugonie!

To akurat jest proste - życzenia są spersonalizowane. Względem geolokaluzacji, przekonań religijnych, światopoglądu, profilu osobowości, etc. 

Istnieją wiarygodne opinie naukowców, że po zbadaniu kilkudziesięciu lajków na fejsdzbuku można człowieka profilować (poznać) lepiej niż małżonka zna (profiluje) własnego męża. 

Nie martw się zatem, Australijczyk nie dostanie życzeń wspaniałej zimy w tym samym czasie co Europejczyk.

Pozostaje tylko kwestia przyczyn, dla których takie życzenia się składa? Bo chyba nie chodzi o Boże Narodzenie i tradycję cywilizacji łacińskiej.

No dobra... wracam do sprawiania karpii  ;)
kwieciński, 21.12.2017 21:02 To chyba jeszcze nie świąteczne życzenia. Dzisiaj mamy pierwszy dzień zimy.
Choć nie pamiętam życzeń "cudownej jesieni".
Hugo _, (Gość), 21.12.2017 21:57 No jasne, że to nie są świąteczne życzenia. To są zimowe życzenia. Mam nadzieję, że złożyliście je dziś Waszym bliskim i przełamaliście się z nimi bryłką lodu. 
jarreck, 23.12.2017 21:57 ja to pewnie jakiś głupi jestem, ale czy korzystanie z fejsbuka nie jest dobrowolne?
i jak się komuś nie podoba to, co się tam pokazuje to może po prostu nie zaglądać???
Hugo _, (Gość), 26.12.2017 11:07 Jasne. I właśnie dlatego nie można na fejsiku zamieszczać treści faszystowskich, antyżydowskich, antygejowskich itp. Bo w tym momencie owa "dobrowolność" chyba znika i fejsbuk staje się pewnie jakąś tam "przestrzenią publiczną". Ot, tolerancja represywna w pigułce.

Jarreck, nie ma martw się, może nie jesteś głupi, tylko ślepy lub zwyczajnie masz nieprzemyślane pewne sprawy. Jedno i drugie można zmienić, głupota zresztą też jest uleczalna. Jeśli masz ochotę na kurację leczniczą, to jest ona dostępna za darmo, tylko wymaga czasu, bowiem musi być zaaplikowana w pełni, od pierwszej do ostatniej pigułki. Oto ona. Polecam, miłego leczenia. 
Post edytowany. Ostatnio: 26.12.2017 11:08
tost, 27.12.2017 18:33
Marek Grądzki, (Gość), 26.12.2017 11:07 napisał(a):
Jasne. I właśnie dlatego nie można na fejsiku zamieszczać treści faszystowskich, antyżydowskich, antygejowskich itp. Bo w tym momencie owa "dobrowolność" chyba znika i fejsbuk staje się pewnie jakąś tam "przestrzenią publiczną". Ot, tolerancja represywna w pigułce.
Przeczytałem ten fragment kilka razy, w odniesieniu do wypowiedzi Jarka, i dalej nie rozumiem, co miałeś na myśli. A wątek ciekawy - Marku, mógłbyś to rozwinąć, a w zasadzie uprościć?
Hugo _, (Gość), 29.12.2017 14:33 Tomaszu, nie bardzo rozumiem czego nie rozumiesz. Na omawiane tu fejsbukowe głupoty Jarek użył częstego argumentu "przecież to jest dobrowolne, przecież nie trzeba tego oglądać". Jasne, że nie trzeba, ale to nie znaczy, że to nie jest szkodliwe dla tych, co to jednak z własnej woli lub przypadkiem oglądają. Zresztą płytkości tego argumentu nie trzeba chyba komentować. Uważam, że dla dobra publicznego patologie należy piętnować, a ludzi ostrzegać i uświadamiać. Tym się też zapewne kieruje fejsbuk blokując np. "homofobiczne" czy "faszystowskie" strony, których też przecież nikt nie musi oglądać.
Post edytowany. Ostatnio: 29.12.2017 15:03
Jusza, 04.01.2018 10:33 Wolność, równość, braterstwo w wykonaniu oficerów FB, czyli "nadzieja na równość na całym świecie" w praktyce.

(fragment listu, który otrzymałem od redakcji Magna Polonia)

Dwa dni temu Przemek Holocher dostał 30-dniową blokadę i w rezultacie nie może udostępniać niczego na Facebooku, wkrótce to samo może spotkać pozostałe osoby z zespołu redakcyjnego, ponieważ otrzymały już ostrzeżenia.
Oczywiście, nikt nie raczył go poinformować, o co chodzi. Próby nawiązania kontaktu z kimkolwiek w tej sprawie spełzły na niczym – na maile nie odpowiadają, telefonu nikt tam nie odbiera…
właśnie przed chwilą Wojciech Kempa dostał ostrzeżenie, iż umieszczony przez niego post nie spełnia standardów społeczności Facebooka, ale konia z rzędem temu, kto wskaże, o jaki post chodzi. Facebook nie raczył podać tego rodzaju informacji, nie udało też mi się znaleźć jakiegokolwiek posta, który zostałby usunięty. O co więc chodzi? 
m a z e n o , (Gość), 04.01.2018 11:45 moze w koncu ludzie zrozumieja - fejs to zlo.
jusza - zlikwiduj konto na fejsie i zacznij do tego namawiac innych.
zobacz: wybiorcza zostala bez panstwowych dotacji i upada na pysk. fejsbuk pewnie nie upadnie, ale przynajmniej ty nie przyczynisz sie do wzrostu jego finansow.
a informowac o cenzurze na fejsie - nalezy swoja droga.
Tom, 05.01.2018 09:24 fejs jak każde narzędzie nie jest zły, tylko ludzie zgłupieli i nie potrafią z tego narzędzia korzystać. przeraża mnie jak widzę, że w zasadzie w przestrzeni publicznej FB = wszystko co istotne w necie; i to, że nie dociera do nich w jakim stopniu są zmanipulowani algorytmami dobierającymi treści
dr, 05.01.2018 09:56
Tom, 05.01.2018 09:24 napisał(a):
fejs jak każde narzędzie nie jest zły, tylko ludzie zgłupieli i nie potrafią z tego narzędzia korzystać.

chyba sobie Tomku nie zdajesz sprawy, jak bardzo narzędzie może wpłynąć na użytkownika;
dotyczy to zwłaszcza narzędzi służących komunikacji i przekazywaniu treści;
to zupełnie nie jest tak, że ów użytkownik "zgłupiał" i nie umie korzystać;

w tej materii mogę polecić klasyczną już pozycję Nicholasa Carra;

poz_dr
 
m a z e n o , (Gość), 05.01.2018 11:05 tom - powiedz mi, w jakim stopniu cytowany przez jusze p.holocher czy w.kempa nie umieli korzystac z tego narzedzia, ze fb ich zablokowal?
Jusza, 05.01.2018 11:10 Tomku, dołączam się do polecenia Carra, choć mogę się domyślać, że czytałeś już tą pozycję. 
Jeśli się mylę, to koniecznie przeczytaj, mogę pożyczyć w razie gdyby co.

Narzędzia nas zmieniają w sposób bardzo głęboki, ze zmianami w strukturach mózgu włącznie. Te zmiany bywają (choć nie zawsze) odwracalne - to są główne tezy udowadniane przez Carra w jego książce.
Jusza, 05.01.2018 11:13 PS. Tomku, chętnie poznałbym Twoje zdanie po tej lekturze.
Tom, 05.01.2018 14:31 Jusza i dr - nie znam Carra, chętnie pożyczę i przeczytam. Chociaż z opisów, które czytałem rozumiem, że to raczej dywagacje niż empiria, więc raczej jestem sceptyczny

m a z e n o - nie odnosiłem się do szczególnych przypadków; tak jak i Twoja uwaga, mój komentarz był natury ogólnej (zaduma nad światem)
 
m a z e n o , (Gość), 05.01.2018 14:39 wlasnie wsadziles wszystkich uzytkownikow fb do jednego wora bezmozgich kretynow ("ludzie zgłupieli i nie potrafią z tego narzędzia korzystać").

ale, ale - uzywasz fejsa?
no :)
Post edytowany. Ostatnio: 05.01.2018 14:40
Tom, 05.01.2018 15:20 zgłupieć = stracić sprawność umysłową
bez mózgu = nie mieć umysłu (w zasadzie nie żyć)
kretyn = (mężczyzna) uważany za wyjątkowo głupiego

używam FB, a nawet nadużywam. tak jestem bezmózgim kretynem 
m a z e n o , (Gość), 05.01.2018 15:50 sam sie wystawiasz na strzal.
w dodatku nie masz poczucia humoru.
dr, 05.01.2018 17:47 nie czytałeś, a jesteś sceptyczny; 
nie masz zatem po co czytać;

poz_dr
Jusza, 05.01.2018 18:56 Ludzie, czy wyście na głowy poupadali?

Tomek po pierwsze ma wręcz niezwykłe poczucie humoru, nieraz sobie jaja robiliśmy i robimy z wielu spraw, zanosząc się przy tym dobrym uśmiechem.
Po drugie muszę zauważyć, bo Tomek jest po prostu skromnym człowiekiem, że jego poziom i kierunek wykształcenie doskonale wczytuje się w tematykę książki Carrera, dlatego też bardzo mnie interesuje, co może nam powiedzieć po jej lekturze.
Po trzecie wreszcie, pisanie na forum bez przestrzegania reguł ortografii i interpunkcji jako fikuśny znak protestu - to jest dopiero dziwadło i świadczy o braku szacunku dla uczestników pogadanki. Jak się komuś nie podoba internet, to niech sobie zlikwiduje konto najlepiej, bo pisanie w języku "disco-polo" to uwłaczanie językowi polskiemu. Szkody z tego więcej niż pożytku czy dobra wspólnego.
Po czwarte i ostatnie - fejsbuk to straszna sprawa jest, ale trzeba czasem zanurzyć się w gnoju, żeby ratować coś, co w tym gnoju tonie. Na tą okoliczność można się stosownie zaimpregnować, ale nikt nie daje gwarancji, że się gnojówką nie przesiąknie. Taki los. Najważniejsze to świadomie podejmowanie decyzji. Jak to już kiedyś zauważył chyba Siekiera - technika tak szybko poszła do przodu, że nie zdążyliśmy jeszcze wypracować do tego stosownego BHP. Myślę, że to się pomału zmienia. Mam taką nadzieję. Dlatego zwracam w tym wątku uwagę na absurdy, abyśmy wszyscy wykształcili w sobie odpowiedni dobry dystans i uruchomili własny rozum.

Życzę dobrego Święta sześciu... tfu... Trzech Króli. Bardzo to mądre święto jest. Zwłaszcza w kontekście fides et ratio.
Hugo _, (Gość), 06.01.2018 12:29 Wspominana książka "Płytki umysł" jest rzeczywiście godna polecenia. To kawał wciągającej publicystyki z licznymi ciekawostkami historycznymi oraz odwołaniami do najnowszych badań w rozmaitych dziedzinach. Miłośnicy np. neurobiologii będą mogli na ich podstawie szperać sobie głębiej w temacie, który jest w tytule, czyli "jak internet wpływa na nasz mózg". Dywagacji nie należy się bać, bo są oparte o empirię właśnie. 
 
m a z e n o , (Gość), 06.01.2018 18:46 jusza, ochlon.
czy to ja sie czepiam slowek i wypisuje defincje kretynizmu w odpowiedzi na post poparty smilejem?
co do ortografii i interpunkcji to odstosunkuj sie ode mnie, nie znajdziesz bykow, zas moja maniera minuskuly jest ci znana (i polowie internetu, z ktorym mialem kiedykolwiek stycznosc, rowniez), a wiesz, ze starych drzew sie nie przesadza. starosta nie namowil mnie do zwiazku, ty (i nikt!) nie namowisz mnie do powaznego traktowania swiata wirtualnego.
a jesli jestesmy przy jezyku disco-polo: po polsku mowimy "zanoszac sie smiechem", nie "usmiechem" :P
poza tym nie swieto trzech/szesciu kroli ino przemienienia panskiego. tak samo jak nie "kmb" ino "cmb" (christus mansionem benedicat).
katolu.
buziaki.
(i mam nadzieje, ze ci nie musze rysowac tych durnych cyfrowych buziek).
poszedlbys sie powspinac, a nie siedzial w poludnie przed kompem - dzisiaj u nas na zakrzu bylo wpyciarsko.

edycja - pardon, popatrzylem na godzine postu marka g.
Post edytowany. Ostatnio: 06.01.2018 18:55
Hugo _, (Gość), 06.01.2018 21:44 Nie Przemienienia tylko Objawienia. Przemienienie będziemy świętować równo za 7 miesięcy. 
m a z e n o , (Gość), 07.01.2018 16:47 oczywiscie, machnalem sie.
Jusza, 15.01.2018 17:06 Masz Ci los... kolejna odsłona tolerancji wedle znanego hasła - "nadzieja na równość na całym świecie":  Mordoksiąg zablokował konto Ziemkiewicza
Post edytowany. Ostatnio: 15.01.2018 17:07